Kuru Yağ Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son dönemlerin en popüler cilt bakım, saç bakım, tırnak bakım trendlerinden biri de kuru yağ kullanmak. Kuru yağı aktif olarak kullanmak için yazınızdan faydalanabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız serumlar sizi rahatsız ediyorsa, yağlı his bırakıyorsa, kullanmaktan endişe ediyorsanız mutlaka kuru yağların mucizevi özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Kuru yağı tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir. Hatta serum kullanmaktan endişe eden yağlı ciltler bile kuru yağı cilt bakım rutinlerinde kullanabilirler. İşte birbirinden faydalı kuru yağların farklı kullanım alanları, keyifli okumalar..

Kuru Yağın Özellikleri

Kuru yağlar hızlı emildiği için, ciltte yağlanmaya neden olmadığı için ve birçok alanda farklı yöntemler ile kullanılabildiği için oldukça sık tercih edilen yağlar arasında yer alıyor. Cilt için kullanılan kuru yağların başında besleyici jojoba yağı, E vitamini yağı ve içerisinde birçok kapsül kırılmış besleyici yağlar bulunuyor.

Kuru Yağ Ne Amaçlarla Kullanılır?

Bu yağları hem tırnak eti bakımında tırnak etlerini yumuşatmak için, hem tırnakları kalınlaştırmak, sertleştirmek için, hem tırnak yüzeyindeki pürüzlerin giderilmesi için kullanılabiliyor. Bu tarz yağlar aynı zamanda saçlarda yağlılık hissi barındırmadığı için saçları ekstra olarak yağlandırmadığı, hacmini söndürmedi için saç bakımında da kullanılabiliyor. İşte kuru yağın birbirinden farklı kullanım alanları;

Kuru Yağın Farklı Kullanım Alanları

Kuru yağı cildinizde kullanırken cildinizin ferahlaması, rahatlaması ve güneş sonrası bakımı için kullanabilirsiniz. Özellikle sıcaktan bunaldığınız da cildiniz ekstra olarak kuruyup gerginleştiğinde, cildinizdeki kızarıklıkları almak için, cildinizi yatıştırmak için kuru yağı masaj ile cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak, cildinize kremin emiliminin daha yüksek olması için de kuru yağı tıpkı bir serum gibi uygulayabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerinden önce özellikle nemlendirici kullanmadan serum niyetine kuru yağı masaj ile uyguladığınızda gençlik iksiri yaratmış olacaksınız. Masaj ile birlikte uygulanan kuru yağ ince kırışıklıkların görünümünü azaltacağı gibi cildinizde kan dolaşımını hızlandıracak ve ürünlerin emiliminin daha yüksek olmasına yardımcı olacaktır. İdeal kuru yağ formülasyonunu bulmak için cilt sorunlarınızı göz önünde bulundurun. Kırışıklık görünümünü gideren, leke açıcı birçok kuru yağ çeşidi bulunuyor..