Kurumuş Maskaralarınızı Tekrar Hayata Döndürün

 

Maskara seçiminde bir o kadar başarılısınız. Peki kuruyan rimellerinizi tekrar kullanmadan atıyor musunuz? Rimel tercihlerinizde maskaranızı daha uzun süre kullanabilmek, kurumuş maskaralarınızı çözdürerek makyajlarınız da aktif şekilde kullanabilmek adına sizler için bu yazıyı hazırladık. Yazımızda kurumuş rimellerinizi tekrar hayata döndüreceğiz. Hadi başlayalım, keyifli okumalar.

Sıcak su ile maskaraları hayata döndürün

Sıcak su kurumuş maskaraların düşmanıdır. Sıcak su kurumuş rimellerin daha kıvamlı ve formüllü olmasını sağlar. Bunun için bir kupanın içerisine bol miktarda sıcak su koyun. Ağzını iyice kapattığınızdan emin olduğunuz maskaralarınızı bu suyun içerisine koyun. Yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra rimellerinizi çıkartın. İyice kurulayıp maskaralarınızın kapağını açın ve kıvamını kendi gözlerinizle görün. Neredeyse atmak üzere olduğunuz maskaranızın yeni gibi olduğunu ve kıvamının ilk aldığımız günkü gibi olduğunu fark edeceksiniz. Böylece maskaranızı atmak yerine birkaç ay daha kullanabileceksiniz.

Göz solüsyonu ile rimellerinizi hayata döndürün

Sterilize göz solüsyonu veya lens suyu rimellerinizi çözdürmek için bir diğer çözüm. Kurumuş rimellerinizi içerisine bir miktar lens solüsyonu veya steril göz damlası damlatın. Ardından nazik hareketler ile fırçasını ileri geri hareket ettirin. Fazla hızlı ve içerisine hava girecek şekilde yapmamaya özen gösterin. Aksi halde maskaranız tekrar kuruyabilir. Lens solüsyonu sayesinde kurumuş rimelleriniz geri eski haline dönecek. Bu yöntemi suya dayanıklı olmayan maskaralar da denemenizi öneriyoruz.

Suya dayanıklı rimelleri katılaştıracak bir yöntemdir. Son olarak hem kirpikleriniz de bakım yapmak hemde maskaralarınızı biraz daha yumuşak hale getirmek için bir iki damla badem yağı kullanın. Rimelinizin içine damlattığınız badem yağı hem kirpiklerinizi dipten uca besleyecek hemde maskaranızın daha yumuşak bir kıvamda olmasını sağlayacak. Gördüğünüz gibi birkaç basit yöntem ile atmakta olduğunuz rimelinizi hayata döndürdük. Bu yöntem size ekonomik anlamda katkı sağlayacak ve en sevdiğiniz rimelinizi bir kaç ay daha kullanmanıza yardımcı olacaktır.