Kusursuz Bir Oje Uygulaması İçin Yapmanız Gerekenler

 

Tıpkı güzellik merkezlerinden çıkmışcasına tırnaklarınıza manikür yapılmış gibi kusursuz bir oje uygulaması mı yapmak istiyorsunuz? Oje uygulamasında ojeyi sürekli çevreye taşıranlardan mısınız? O halde bu yazı size çok faydalı olacak. Yazımızda profesyonel bir elden çıkmışçasına mükemmel oje uygulamasının püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar. 

İşe oje uygulamadan önce tırnak bakımı ile başlayalım. İlk aşama olarak mutlaka tırnak etleri ve tırnak içi temizlenmeli. Tırnak etlerini kesmiyorsanız geriye itebilir veya tırnak içlerini fırçaladığınız temiz bir fırça yardımı ile hafif bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ilık suyun altına tuttuğunuz tırnaklarınızın yüzeyini bu fırça yardımı ile iyice temizleyin. Tırnak yüzeyinde kalan kalıntılar veya tırnağınıza yapışmış olan tırnak etlerinden kurtulacak aynı zamanda tırnak içlerini temizlemiş olacaksınız. Diğer bir aşama olarak nemlendirme adımını es geçmeyin. Çünkü halihazırda tırnak etleriniz kuru ve bu yüzden ojelerin bulaşabileceği çirkin bir görünüme kavuşabilir. Bunun önüne geçmek için favori yağınız ile veya saçınıza kullandığınız yağınız ile tırnaklara masaj yapın. Emilene kadar bekledikten sonra sıra geldi oje uygulamasına. 

Baz oje 

Baz oje asla atlamamanız gereken adımlardan biridir. Çünkü hem oje ile tırnağınız arasında koruyucu bir katman görevi görecek, hem de tırnağınızın yüzeyindeki kusurları minimuma indirerek ojenizin daha parlak daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacak. Günümüzde E vitamini içerikli kalsiyumlu tırnakları beyazlatıcı etkili veya  tırnaklara daha uzatıcı etkili bazlar bulunuyor. Tercih tamamen size kalmış. Bu bazı ince bir tabaka halinde uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Ardından oje uygulamasına geçebiliriz. Oje uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta fırçanızın ucuna yeteri kadar oje almaktır. Eğer biraz fazla oje alırsanız çevreye dağılması muhtemel. Daha az oje alırsanız katmanlar oluşabilir. Bu yüzden yeteri kadar oje miktarı yüklemek fırçanızın ucundaki oje miktarını tespit etmek profesyonel bir uygulama yapmak adına çok önemli.

Tırnağınızın orta kısmına uyguladığınız ojeyi uca kadar getirin. Daha sonra tırnağınızın sağ ve sol kısımlarına uygulayın. Kenarlara taşan minik oje kalıntılarını tırnağınız yardımıyla veya pamuklu çubuk yardımıyla hızlıca temizleyin. Zaten halihazırda tırnak çevrenize nemlendirici sürdüğünüz için kalıplaşmayacak kolay bir şekilde çıkacaktır. Son olarak top coat denilen ojeyi hızlı kurutan ve ekstra parlak gösteren uygulamayı da ihmal etmeyin. Bu ojenizin hem daha kalıcı olmasını hem de daha göz alıcı parlamasını sağlar. Görmüş olduğunuz gibi birkaç adımda profesyonel ellerden çıkmışçasına manikürünüz ve profesyonel oje uygulamanız hazır.