Kusursuz ve Seksi Elmacık Kemikleri İçin Makyaj Önerileri

Yüzümüzü boyutlandırılırken elmacık kemiklerinin önemi yadsınamaz bir gerçek. Kimileri doğuştan şanslı olarak çıkık elmacık kemiklerine ve kemikli bir yüz hattına sahip olabiliyor. Günümüzde çıkık elmacık kemikleri, yüksek kemikler ve hatta belirgin bir çene kemiği seksi biri yüz hattı olarak kabul ediliyor. Fakat bazılarımız tamamen yanakları biraz daha kilolu görünümde doğabiliyor. Elbette bu durum düzeltilebilir. Makyaj hileleri ile elmacık kemiklerinizi daha çıkık gösterebilir, hatta yüz hatlarınızı daha ince göstererek kemikli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gölge oyunları ile bunu yapmak çok kolay. Nasıl mı devamı yazımızda, keyifli okumalar.

Gölge Oyunlarından Faydalanın!

Çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak için ihtiyacınız olan ilk şey elbette bir kontür ürünü. Cilt tipinize uygun olarak krem kontür kitlerinden veya pudra formdaki kontür kitlerinden faydalanabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz pudra formlu ürünler cildinizde pul pul bir görünüme neden olabilir. Bunun önüne geçmek için daha kremsi veya stick formdaki kontür ürünlerini denemelisiniz. Kontür rengi tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cilt alt tonuna uygun bir renk seçmektir. Yüzünüzde ne fazla boz bir renk duracak ne de fazla turuncu duracak bir renge ihtiyacınız var. Bu doğal kontür renginizi oluşturacaktır. Bunu belirlemek için cilt alt tonunuzun sıcak veya soğuk olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Eğer biraz daha bronz bir görünüm istiyorsanız küllü tonlarda bir kontör ürününün üzerinden daha bronz tonlarda pudra formdaki bir ürün geçerek elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirebilirsiniz.

Peki elmacık kemiği hattı nasıl belirlenir?

Dudaklarınızı biraz öne aldıktan sonra yanaklarınızın altında oluşan boşluk sizin doğal gölge tonunuzdur. Bu tona uygun bir gölgelendirme ürünü ile elmacık kemiklerinizin hafif alt kısmına kontür ürününü uygulayıp iyice dağıtmalısınız. Kulaklarınıza kadar iyice dağıttığınız kontür ürününü toz bir ürünle sabitleyebilirsiniz. Sıra geldi elmacık kemiklerinize son dokunuşa. Elmacık kemiklerinizin üst kısmına yani şakaklarınızdan elmacık kemiklerinize kadar tıpkı bir c harfi çiziyormuşcasına aydınlatıcı uygulamalısınız. Bu elmacık kemiklerinizi çok daha yüksek bir noktaya taşırken kemikli bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Aynı işlemi burun kontürü ve çene kemiği üzerinde de yapabilirsiniz. Siz de bu tarz makyaj hilelerine başvurarak elmacık kemiklerinizi çok daha çıkık gösterebilir ve yüz hatlarınızı çok daha orantılı gösterebilirsiniz.