Küt Saç Modası

2018 yılında küt saçlara geri dönüş yaşanıyor! Bu yıl küt saçlar altın çağını yaşayacak. Bunun en önemli belirtileri ünlü markaların podyumların da mankenleri için tasarladığı küt saçlar. Elbette sizde geçmişin modası olan küt saçları günümüze uyarlamak ve modern bir görüntü yakalamak istiyorsanız yazımızın devamlı mutlaka okumalısınız! Keyifli okumalar..

Küt saç yüzü daha küçük, bebeksi gösteren bir özelliğe sahiptir. Fakat saçın nasıl şekilde küt kesildiği de önemlidir. Örneğin çok az saçlarınız varsa kahkül kesimi saçlarınızı daha da az gösterebilir. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı kulak hizasından başlayarak birkaç kat ile omuzlarınıza doğru uzanan şekilde kestirmelisiniz. Özellikle saçlarınızda  kahkül ve perçem tarzı kesimlerden kaçınmalısınız. Bu saçlarınızın daha az görünmesine neden olur.

Eğer saçlarınız dolgun ise o halde çok şanslısınız. Çünkü küt kesimler en çok size yakışacaktır. Bob kesim dediğimiz saç kesimlerini tercih edebilirsiniz. Yani bombeli, kabarık ve kahküllü saç modelleri size çok yakışacaktır. Özellikle koyu renk saçlar ile retro etkisi yaratan bu kesimler sizi çok daha tarz bir havaya sokacaktır.

Küt saç kesimlerinde en önemli şey şüphesiz saçın rengi. Saç kesimleri kumral tonlarda daha çok belli olur. Açık kahve, sarı saç renklerine çok yakışır. Özellikle perçemsiz, düz yani minimal kesilmiş saçlarda açık renkler daha revaçta. Fakat eğer biraz daha retro bir etki istiyorsanız koyu kestane hatta siyaha çalan saçlarınızı bob tarzı kestirerek vintage bir hava yakalayabilirsiniz.