Kylie Jenner’ın en Popüler Makyaj Görünümleri

Son dönemlerin en çok konuşulan ismi şüphesiz iri, büyük gözleri ile Kylie Jenner. Kylie Jenner’ın yüzünde en dikkat çeken bölgesi elbette gür kaşları ve büyük badem gözleri. Yaptığı her makyajı kendine yakıştırmayı iyi bilen Kylie Jenner’ın bir de makyaj markası bulunuyor. Hal böyle olunca hem kendi makyaj markası için birbirinden farklı görünümlere kavuşuyor, hem de özel davetlere katılırken birbirinden farklı makyaj görünümleri ile yeni trendler yaratıyor. Hatta birçok makyaj artisti onun yarattığı trendlerin arkasından giderek yaptığı makyajları birebir kendine uyguluyor. Yazımızda Kylie Jenner’ın en çok dikkat çeken makyaj görünümlerini sizler için derledik. Bakalım siz hangi görünümü kendinize uygun bulacak, hangi görünümü çok beğeneceksiniz, keyifli okumalar.

Nude Rujlar

Kylie Jenner deyince aklımıza iri, büyük, çekici badem gözlerin geldiğini söylemiştik. Kylie Jenner badem gözlerini ekstra ortaya çıkartmak için ten makyajını olabildiğince pürüzsüz yapıyor ve dudaklarını neredeyse nude denilen dudak rengine yakın bir ruj ile boyutlandırıyor. Hal böyle olunca tüm ilgi, tüm odak gözlerde oluyor. Gözleri için genelde kahverengi buğulu bir makyaj tercih eden Kylie Jenner’ın vurucu görünümü takma kirpiklerden yana oluyor. Gözlerini ekstra büyük gösteren ve iriliğine vurgu yapan takma kirpiklerin boyutu neredeyse devasa boyutta. Bu tarz takma kirpikleri Kylie Jenner günlük olarak kullanmak için ipek kirpikten de faydalanıyor. Onun en büyük özelliği büyük, iri gözlerini ipek kirpikler ile donatılması ve buğulu, kahverengi dumanlı bakışları.

Çekici Dudaklar

Kylie Jenner’ın olmazsa olmaz görünümlerinden biri de hafif tuttuğu göz makyajları ile birlikte kullandığı çekici dudak makyajı. Gözlerine neredeyse sadece bir ışıltı katarak ipek kirpiğin büyüleyici görünümünden faydalanan Kylie Jenner dudaklarını odak noktası yapmak istediği makyajlarda ten görünümünde allık veya kontür işlemi kullanmıyor. Bunun yerine sadece aydınlatıcı kullanarak teni biraz daha geriye atan Kylie Jenner kaşlarında vurgulu bir görünüm tercih ediyor. Kaş ve göz makyajı arasında harika bir denge sağlayan Kylie Jenner’ın dudaklarında genelde kırmızı veya mürdüm tonlarında kadifeye yakın yumuşaklıkta rujları görüyoruz. Bu rujlar çoğunlukla kendi dudak kalemi ve kendi ruj çeşitlerinden oluşuyor. Özellikle gül kırmızısı dudakları muhteşem şekilde kombinleyen Kylie Jenner bronz bir tene yakıştırıyor olacak ki bu tarz görünümler için cildinde bol bol bronzer kullanmaktan da geri kalmıyor. Kylie Jenner’ın en ikonik görünümlerinden biride neon renkli göz makyajları. Neon renkli sarı veya yeşil farları göz pınarlarına uygulayarak incecik bir eyeliner görünümü ile makyajını tamamlayan Kylie Jenner bizlere daha çok ilham vereceğe benziyor.