Uzun yıllardır bilinen en popüler epilasyon yöntemlerinden biri de lazer epilasyon. Artık lazer epilasyonun tüyleri tamamen bitirdiği klişesine son verebiliriz.. Çünkü hiçbir uygulama tüyleri sonsuza kadar tamamen bitirmez, birçok uzman bu şekilde düşünüyor. İlk olarak bunun bilinmesi gerekiyor, lazer operasyon dahil olmak üzere diğer uygulamalarda sadece tüyleri uyutma veya yakma işlemi yapılmaktadır. Şöyle düşünebilirsiniz tüyler hormonlara bağlı olarak artar veya azalır. İnsanın hormonları da sürekli değişime uğrar. Ergenlik çağında, anne olurken, hamileyken, doğumdan sonra, bu süreçlerin her birinde tüylerde artış gözlemlenebilir. Dolayısıyla lazer epilasyonun tüyleri tamamen bitirmesi olağan dışıdır. Herhangi bir hormon değişiminde tüyleriniz aynı sıklıkla çıkmaya devam edecektir. Peki ama öyleyse bu lazer epilasyon neden bu kadar popüler?

Lazer epilasyonun en büyük artısı tüyleri uyutma dönemine sokarak sizi sık sık epilasyon yapma derdinden kurtarmasıdır. Ayrıca bu süreçte tüy köklerine ışın atıldığı için yani tüy kökleri yakıldığı için tüyler cılızlaşır, cansızlaşır ve zamanla dökülmeye başlarlar. Bu da kalın kıllardan  ince tüylere geçiş demektir. Yani aslında kıllarınız hiçbir zaman bitmiyor sadece incecik tüylere dönüşüyor ve azalıyor. Bu da size tüylerinizin bittiğini düşündürüyor. Fakat işini arka planı o şekilde değil, hormonal değişimlerde kıl kökleri tekrar güçlenerek eski haline dönüş yapabilir.

Ayrıca her kıl rengi ve kıl tipi için lazer epilasyon mümkün değildir. Lazer operasyon için uygun kıl rengi kahveden siyaha doğru olan kalın kıllardır. Bunun sebebi lazer cihazlarının kıl köklerini kendisi bulup atış yapmasıdır. Eğer çok açık renkli ve tüy gibi kıllara sahipsiniz lazer operasyon sizde işe yaramayacaktır.