Leke Kremleri Nasıl Kullanılır?

Cilt sorunlarında en fazla rastlanan sorunlardan biri de leke problemidir. Leke problemi hem hamilelik sırasında oluşabilir, hem doğuştan genetik bir şekilde var olabilir veya güneşe karşı cildinizi korumadığınız da güneş yanıkları, çiller olarak da meydana gelebilir. Peki leke kremleri kullanımı nasıl olmalıdır? Leke kremi kullananların tecrübeleri ile hazırladığımız yazımızda leke kremi kullanmanın inceliklerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Leke kremi kullanırken cilt temizliğinizi ihmal etmemeniz gerekiyor. Leke kreminin ekstra işe yaraması istiyorsanız mutlaka cilt bakım rutininizin sırasını şaşırmamalısınız. Örneğin günaşırı cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cilt tipinize uygun bir temizleme jeli veya temizleme losyonu ile temizlemeli, makyajdan, kir ve yağdan arındırmalısınız. Mutlaka güneşe çıkmadan evvel güneş koruyucu kremler uygulamalı ve leke kremin etkisini iki katına çıkarmalısınız. Leke kremleri mucizevi özellikte değillerdir. Düzenli kullanım ve cilt bakımı yaparak kullanmanız şart. Leke kreminin tek başına tüm lekelerinizin görünümünü açması adeta imkansızdır.

Leke Kreminden Yüksek Verim Almak İçin

Leke kremlerinden en yüksek verimi almak için cilt bakım rutininizi leke açma performansı yüksek ürünler ile donatmalısınız. Aynı seviyedeki ürünlerin bir arada kullanıldığında çok daha fazla etki ettiğini düşünürsek başlı başına sadece leke kremi değil aynı serinin yüz temizleme jelini, losyonunu, toniğini, serumunu ve nemlendiricisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece tüm seriyi bir arada kullanarak daha kısa zamanda lekelerinizin görünümünde açılma gözlemleyeceksiniz. Leke kremlerinin çoğunun vaadi lekelerinizi tamamen geçirmek olsa da bu mümkün değildir. Var olan lekelerinizin renginin görünümünü açarak daha az görünür hale getirirler. Özellikle yoğun miktarda çil problemi ile savaşıyorsanız veya kalıcı güneş lekeleriniz var ise lekelerinizin açılması için leke kremlerini düzgün bir şekilde kullanmalı, özellikle gece yatmadan evvel mutlaka uygulamalısınız.

Kremlerin İçeriğini İyi Okumalısınız

Bazı leke kremlerinin en önemli uyarısı uygulandıktan sonra güneşe direkt olarak cildinizi maruz bırakmamanızdır. Çünkü cildinizde soyucu bir tabaka oluşturan ve cildinizi hassaslaştıran bazı leke kremleri güneşe korumasız şekilde çıktığınızda ekstra olarak lekelenmelere neden olacağı gibi cildinizde iritasyona neden olabilmektedir. Leke kremlerinin üzerinde yazan reçeteleri mutlaka iyi bir şekilde okumalı ve mümkün olduğunca gece uygulamaya özen göstermelisiniz. Böylece güneşin yarattığı hassasiyetten cildinizi korumuş ve yeni lekelerin oluşmasını da önlemiş olursunuz.