Limonun hem tırnaklarımıza hem de tırnak etlerimize ne kadar iyi geldiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Bizde yazımızda hem güçlü tırnaklar hem de hızlı uzayan tırnaklar için özel bir balm tarifi vermek istedik. İşte evinizdeki malzemeler ile yapabileceğiniz kolay ve basit tırnak balmı tarifi.

İhtiyacınız olan ilk şey aktardan alacağınız limon yağı. Bu balmın daha uzun süre dayanması için limon suyunu tek başına kullanmayacağız. O yüzden limon yağı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bir miktar vazelin, bir miktar badem yağı, biraz vax ve ısıtmak için de ufak bir mum yeterli. Tüm bu malzemeleri bir arada güzelce ısıtın ve en son içine limon yağını damlatın. Eğer isterseniz bu karışımın içine badem yağı yerine hindistan cevizi yağı da damlatabilirsiniz. Bu tarifin balm gibi olması tırnak etrafınızda sürdüğünüzde daha uzun sürede emilmesini ve bolca nem sağlamasını kolaylaştırmak için gerekli.

Bu karışımı özellikle gece yatmadan mutlaka tırnak yüzeyine masaj yaparak uygulayın. Balm ile hafifçe tırnak etlerinizi de ovabilirsiniz. Bu tırnak etlerinizin yumuşamasına ve daha geç çıkmasına yardımcı olacaktır. Tırnak yüzeyine masaj ile yedirdiniz bu yağı her gün sürmeye özen gösterin. Kısa sürede tırnak yüzeyinizin daha çok parladığını ve tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu, kırılmadığını, soyulmadığını , daha çabuk uzadığını gözlemleyeceksiniz. Ayrıca manikürden sonra tırnak etrafına bu yağı sürerek daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Kokusu ile de  elleriniz hoş, ferah ve tazeleyici olacaktır.