Lipofilling İle Göğüs Büyütme Ameliyatı

Günümüzde göğüs büyütmek için birbirinden farklı ameliyat çeşitleri bulunuyor. Bunlardan bazıları kompozit göğüs büyütme ameliyatı, meme implantı ile göğüs büyütme ameliyatı ve son olarak lipofilling ile göğüs büyütme ameliyatıdır.

Lipofilling aslında en sık tercih edilen göğüs büyütme ameliyatlarından biridir. Bu tekniğin temel amacı vücudun uygun bir bölgesinden alınan yağ hücrelerinin tekrar göğüs kısmına nakil edilmesidir. Yani kişi hali hazırda kendi vücudunda bulunan uygun malzemeler ile göğüs büyütme ameliyatı geçirmiş olur. Bu ameliyatın avantajı herhangi bir katkı maddesi veya vücuda dışarıdan bir implant konulmadığı için kişi göğüslerini daha çabuk kabullenir ve daha fazla kendine ait hisseder. Fakat bu ameliyat her hastaya uygulanamamaktadır. Öncelikli olarak Lipofilling için vücudumuzun herhangi bir bölgesinden alınacak yağ hücrelerinin uygun bir durumda olması gerekiyor. Alerjik reaksiyona en az sebep olan uygulamalardan biri olan lipofilling 7 ayda bir tekrarlanarak 2,3 seansta tamamlanabilir. Yağ alımı için en fazla tercih edilen bölgelerin başında karın ve kalça çevresindeki uygun yağlar gelir.

Lipofilling sayesinde göğüs hacmi büyüyerek gergin, dolgun, sıkı ve diri bir göz yapısı elde edilmiş olur. Çeşitli masajlar ile bu sıkılığın devamı sağlanır ve kişinin deri kalitesine bağlı olarak çok daha hızlı iyileşir. Bu uygulamanın en büyük dezavantajı ise yağların erime durumudur. Yani enjekte edilen yağların yaklaşık %30 ile %40 arasında bir oranı aktif olarak kalır, eriyen yağlar için bir sonraki seansta tekrar yağ enjekte edilmesi gerekebilir.