Makyaj Çantandan Ayırmaman Gereken 4 Güzellik Ürünü

Biz kadınların çantasında her zaman her ihtiyaca yönelik ürünler bulunuyor. Çünkü yedeklemeyi kontrol altında tutmayı seviyoruz. Fakat bazen asıl ihtiyacımız olan ürünleri çantamıza atmayı unutuyoruz. Özellikle güzellik ürünlerine, bakıma ve güzelliğe düşkün olan biz kadınların çantasından ayırmaması gereken 4 güzellik ürünü sıraladık keyifli okumalar..

Pudra

Pudra Her kadının çantasında olması gereken güzellik ürünlerinin başında yer alıyor! Özellikle yoğun koşuşturmalı bir işte çalışıyorsanız gün içinde terlemeniz, makyajınızın akması, yüzünüzü parlaması ve aşırı yağlanması mümkün.. Bunun önüne geçmek için mutlaka makyaj çantanızda transparan bir pudra ve minik bir fırça bulundurmanızı öneriyoruz. İhtiyaç duyduğunuzda bu fırça ile tüm yüzünüze pudra geçebilirsiniz veya sadece bölgesel olarak burnunuzun üzerine, çene bölgenize kısacası yüzünüzde parlama ve yağlanma yapan bölgelere pudra uygulayabilirsiniz. Böylece makyajınız tüm gün dayanır ve cildinizi yağlı görünmez.

Dudak Koruyucusu

Bahar ve yaz aylarına girdiğimiz son günlerde cildiniz ve dolayısıyla dudaklarınız ekstra kuruyor olabilir. Bu kuruluğun önüne geçmek için mutlaka makyaj çantanızda mutlaka bir lip balm yani dudak koruyucusu bulundurmalısınız. Dudak koruyucusunu aynı zamanda rujların altına uygulanarak dudaklarınızı daha pürüzsüz ve güzel gösterebilirsiniz. Likit mat rujların popüler olduğu son yıllarda dudak koruyucusunu yanınızdan ayırmamanızı öneriyoruz.

El Kremi

Elinizi sık sık suya sokuyorsanız, çok sık yıkıyorsanız veya eliniz ekstra kuruyor ise mutlaka yanınızda bir el kremi bulundurmalısınız. Küçük boy el kremleri her zaman kurtarıcı oluyor. Yeri geldiğinde dirseklerinize,topuğunuza hatta ayaklarınıza bile uygulayabilirsiniz. Zor durumda kaldığınızda bir el kremini hangi alanlarda kullanacağınızı hayal bile edemezsiniz.

Küçük Boy Parfüm

Gün içinde terlemeye karşı yanınızda küçük boy deodorant veya küçük boy parfüm bulundurmanızı öneriyoruz. Bu gün içinde kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacak. Özel bir yere gidecekseniz veya bir arkadaşınızla ulaşacaksınız kendizi tazelemek ve yenilemek için parfümünüzü kullanabilirsiniz.