Makyaj ve güzellik dünyası her geçen gün daha da genişliyor. Farklı işlevlere sahip bir çok yeni ürün her geçen gün piyasaya sürülüyor. Bunların hangisine ihtiyaç duyduğunuzu siz belirlemelisiniz. Ama makyaj  koleksiyonu ne kadar geniş olursa olsun sizin çantanızda olması gereken bazı belli başlı ürünler vardır. En çok ihtiyaçınız olan, en işlevli ürünlerinizi kendiniz belirlemelisiniz. Peki ne mi bu ürünler?

Fondöten; Cilt tipinize ve ihtiyaçınıza göre hangi fondöteni seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Eğer yağlı bir cildiniz varsa kusurlarını kapatıcak bir bb krem, eğer kuru bir cildiniz varsa nemlendirici bir fondöten kullanmalısınız. Çok yüksek kapatıcı özelliği olan mat fondötenleri dağıtmak zor olduğundan, elinizle sürebileceğiniz pratik bir fondöten taşıyın.

Kapatıcı; Göz altı koyuluklarını örterek size daha canlı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan kapatıcılar makyaj çantasında olmazsa olmazlardan.

Pudra; Makyaj çantalarının kıdemli demirbaşı olan pudra, her cilt tipine uygun olduğundan çoğu kadının makyaj tazelemede kullandığı üründür. Yüzünüzde maske gibi durmaması için örtücü renkli pudralar yerine, sabitleyici transparan pudra kullanmalısınız.

Allık ve Bronzlaştırıcı; Yüzünüze biraz renk ve canlılık katmak için mutlaka allık veya bronzlaştırıcı ikilisini yanınızda bulundurmalısınız. Işıltılı allıklar kullandığınızda kısa yoldan sağlıklı bir cilt görünümü kazanabilirsiniz.

Göz Makyajı; Makyaj çantanın en marifetli ürünü maskara. Bir kaç saniye içinde çarpıcı bakışlara sahip olmak için kullanılan mucize parça. Göz makyajı için gerekli ikinci marifetli ürün göz kalemi. Makyajsız çıktığınız gün kendinizi güzel hissetmenize yardımcı olan göz kalemi ile ufak dokunuşlar yaparak çarpıcı gözler elde edebilirsiniz. Bunların ekstrası olarak da kaş şekillendirici.

Ruj; Makyajın tamamlanmasına yardımcı olan son adım ruj. Bu konuda bir çok opsiyon olduğundan tercihi siz yapmalısınız. En sık kullandığınız her kıyafetinize uyan bir ruj mutlaka çantanızda olmalıdır.