Makyaj fırçası yüzünden felç kalanlara yüzü iltihap kapanlara ve daha birçok kötü habere mutlaka rastlamışsınızdır. Peki, makyaj fırçaları neden ve nasıl kullanıldığında bu kadar tehlikeli olabiliyor.

Makyaj Fırçaları Kişiseldir

Makyaj fırçaları tamamen kişiye özeldir ve bu en yakın arkadaşınız hatta kardeşiniz olsa bile paylaşılmamalıdır. Şöyle düşünün diş fırçanızı bir başkasıyla paylaşıyor musunuz?. Makyaj fırçaları düzenli olarak dezenfekte edilmediğinde kıllarında bakteri oluşturur ve bu bakteriler herhangi bir uçuk sivilce yara veya çizikten bile cildinize nüfuz edebilir ve tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü sonuçlar doğurabilir. Makyaj fırçalarınızı illaki biriyle paylaşmak zorundaysanız mutlaka anti bakteriyel jeller veya sıvı sabunlar ile fırçalarınızı dezenfekte etmeyi unutmayın.

Fırçaları Saklama Koşulları

Fırçaları Saklama KoşullarıFırçalarınızı bir güzel yıkadınız ve herhangi bir yere üzeri açık bir şekilde bıraktınız. Nemli fırçalar odadaki tüm tozu ve kiri üzerine çekti. Toz ve kir fırçalarınıza yapıştı ve bu şekilde kurudular. Bin bir özenle baktığınız cildinize ertesi gün bu fırçalarla makyaj yaptığınızda tüm emek çöpe gitmiş olacak. Bunun önüne geçmek için makyaj fırçalarınızı pleksi ağzı kapalı düzenleyicilerde dik bir şekilde saklamaya özen gösterin. Bunun dışında seyahate giderken, dışarı çıkarken makyaj fırçalarını yanınıza almak istiyorsanız özel keselere koyabilir veya makyaj fırçalarının kendi saklama kabını kullanabilirsiniz. Makyaj fırçalarınızı asla makyaj çantasına öylece atmamalısınız. Cilt bakımı her yönüyle olmalıdır. Temiz yastık kılıflarından tutunda temiz makyaj fırçalarına kadar hepsi bir bütündür. Bu küçük ayrıntılara dikkat ederek cildinizi koruyabilirsiniz.