Tüm makyajını tamamladın ama o da ne, son dakika aceleyle eyeliner çizgini bozdun, dudak kalemini taşırdın, maskara kalıntıları göz kapaklarına bulaştı.. Gitti mi tüm makyaj çöpe? Elbette hayır! İşte birbirinden farklı makyaj hatalarını düzeltmenin pratik yolları;

Eyeliner Ucu Çok Kalın Oldu

Yapacağın şey çok basit! Sadece bir kulak çubuğuna ve birazcık makyaj temizleyici solüsyona ihyiyacın var. Kulak çubuğunu çok az miktarda makyaj temizleme solüsyonuna batır. Islak çubuğu eyeliner bitiminin en aşağısından eyeliner bitiminin ucuna kadar yukarı doğru hafifçe baskı uygulayarak çek. İstediğin sivrilikte kusursuz eyeliner çizgisini bu şekilde elde edebilirsin!

Fondötenin Fazla Kaçtı

Uyguladıktan sonra fondötenin biraz fazla kaçtığını farkettin..Yüzünde yapay ve kalıp gibi duran fondoten gün boyu seni rahatsız edeceği gibi sabitlenmeyeceği için de her yere bulaşacaktır. Ama bu makyaj hatasını da çözmenin kolay bir yolu var. Nemli bir makyaj süngeri ile hafif baskı uygulayarak tüm yüzünü tampon hareketlerle geç. Bu işlemi asla sağa sola çekiştirme hareketleriyle yapma, aksi halde fondötenin çizgi çizgi olabilir ve yerinden oynayabilir. Fondötenini yerinden oynatmadan bastır, çek hareketlerle fondöteninin fazlasını süngere emdirebilirsin.

Kontürün Çok Keskin Oldu

Özellikle açık tenli kadınların sık sık başına gelen bu durumu çözmenin kolay yolu yine makyaj süngerinden geçiyor.. Makyaj süngerinin üzerinde kalan hafif fondoten ile kontür çizgini yumuşatabilirsin. Ayrıca bu yöntemi allığın fazla kaçtıysa da uygulayabilirsin. Bu şekilde renkleri yumuşatabilir ve pigmentlerini alıp doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Maskara Göz Kapaklarına Bulaştı

Eğer ıslak yapıda bir maskara kullanıyorsanız bu hatanın gerçekleşmemesi neredeyse imkansız.. Maskara göz kapaklarınıza bulaştığında biraz sabırlı olup kurumasını beklemeniz gerekiyor.. Maskara kalıntılarını temizlemek için can atsanız da kurumadan temizlemeye çalıştığınızda her yere bulaşacaktır. Kuruduktan sonra kuru kulak çubuğu yardımı ile izleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.