Makyaj ile Burun Küçültme Teknikleri

Bildiğiniz gibi yüz hatlarını kontür ile değiştirmek, daha keskin daha boyutlu hale getirmek mümkün. Elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstermek, gıdınızı yok etmek, hatta burnunuzu küçültmek bile mümkün! Son yıllarda en büyük trendlerden biri de burun kontürü. Peki ama doğru burun kontürü nasıl yapılır? Burnunuzu olduğundan daha ince, daha biçimli ve daha kalkık nasıl gösterebilirsiniz? Yazımızda burun küçültme tekniklerinden bahsettik keyifli okumalar..

Burun kontörünü yapmak için ilk olarak cildinize uygun tonlarda krem bir kontör ürününe veya toz bir kontür kitine ihtiyacınız olacak. Özellikle kaş kbaşlarından başlayarak burun kanatlarına doğru ince çizgiler ile bir hat oluşturun. Bu çizgiyi dümdüz ve kalın bir şekilde çekmemeye dikkat edin. Aksi halde burun kontürünüz yapay olacaktır. Bu minik noktaları parmaklarınız yardımı ile aşağı doğru dağıtın. Fakat bu çizginin muntazam olmasına dikkat edin. Aksi halde burun kemiğiniz daha yamuk gözükecektir. Aşağı doğru indirdiğiniz bu kontürü burun ucunuza kadar getirin. Burun ucunuza da bir miktar kontür ürünü uygulayarak iyice dağıtıp bu burun kanatlarınızın daha ince görünmesine yardımcı olurken burun ucunda daha kalkık görünmesini sağlayacak.

Sıra geldi aydınlatma işlemine! Aydınlatma işlemi için ilk olarak burun kemiğine açık tonlarda bir kapatıcı uygulayın. Daha sonra burun ucuna ve burun kemiğine aydınlatıcı uygulayarak sanki burun kemiğiniz yokmuşçasına ve burnunuzun ucu daha kalkıkmışcasına bir etki yaratabilirsiniz. Son dokunuş olarak dilerseniz burun kemiğini daha kısa göstermek için burun ucunuza incecik bir kontür çizgisi çizerek sanki burnunuzun ucu hafif topmuş ve kalkıkmış gibi de gösterebilirsiniz. Bu noktada burnunuzu iyi tanımanız, incelemeniz ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Burun kanatlarını daha ince göstermek ve burnunuzu kalkık göstermek için öğrenebileceğiniz temel makyaj teknikleri bunlar. Zamanla kendinizi geliştirerek size en uygun olan burun kontörünü kendiniz yaratabilirsiniz.

Burun Kontürü

Burun yüzde en belirgin nokta olduğundan dolayı dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kontörü iyice dağıtmanız ve keskin bir hat bırakmamanız. Aksi halde bunun tam tersi olarak burnunuz daha da ortaya çıkacak ve sizi rahatsız edecektir. Burun kontürünü iyi dağıtmanın ve gün ışığında ayna ile kontrol ederek renginin uyumuna bakmanız oldukça önemli. Unutmayın ne kadar doğal bir kontrol yaparsanız yüzünüz o kadar boyutlu ve oranlı gözükecektir. Burnunuza yani yüzünüzü en dikkat çeken bölgesine cilt tonuna duymayan bir ürün ile kontör yaptığınızda bu sizi olduğunuzdan daha orantısız gösterecektir.