Sivilce izleri, koyu halkalar ve solgun bir cilt için bazen fondöten kullanmak tek başına yeterli olmayabilir. Cilt lekelerinizin rengine göre ‘corrector‘ yani renk düzenleyici ürünler kullanarak çok daha kapatıcı bir sonuç alabilirsiniz. Peki hangi cilt kusuruna hangi renk corrector kullanmalıyım? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İşte çok çeşitli cilt kusurlarına yönelik renk düzenleyiciler;

Kırmızı Sivilce Lekeleri

Hali hazırda aktif veya sönmüş kırmızı sivilceleri kapatmak oldukça zordur. Bunun için renk paletinde kırmızı rengin karşısındaki ‘yeşil’ renkten yardım alabilirsiniz. Günümüzde birçok markanın çeşitli ‘corrector’ paletleri bulunmakta. Bu paletlerin içindeki kremsi yeşil kapatıcılar ile lekelerinizin üstüne hafifçe tampon hareketler yaparak kırmızılıkları nötrleyin. Daha sonra fondöteninizi uygulayın. Kırmızılıklar tamamen kapanmış ve fondöteninizin altından görünmemiş olacak.

Mor Göz Altı Halkaları

Tıpkı kırmızının karşısındaki rengin yeşil olmasından faydalandığımız gibi yine aynı mantıkla hareket ederek bu defa mor rengi nötrleyecek zıt bir renge ihtiyacımız var. Somon-kırmızı tonlar mor rengi güzelce nötrler. Göz altlarınıza, özellikle morluklarınızın oldukça yoğun olduğu bölgelere somon renklerde kapatıcılar uygulayabilirsiniz. Yine tampon hareketler ile, üründen yüksek kapatıcılık almak için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Ardından ten renginize uygun kapatıcınızı uygulayıp asla ‘çekiştirmeden’ yine tampon hareketlerle uygulayın. Bu şekilde alttaki somon renk düzenleyici ürünü yaymadan ve yüzeye çıkarmadan göz altlarınızı kapatmış olacaksınız. Üst üste krem ürünler uyguladığınızdan mutlaka transparan bir pudra ile göz altlarınızı sabitlemeyi unutmayın. Bu şekilde krem ürünlerin göz çevresi çizgilerinize dolmasını engellemiş olursunuz.