Makyaj Koleksiyonu Detoksu Nasıl Yapılır?

Kimi zaman popüler kültür ürünlerinden geri kalmayarak ihtiyacımız olmayan ürünleri makyaj koleksiyonuna ekliyoruz.. Sevdiğimiz güzellik gurularının ve popüler isimlerin bazı ürünleri önermesi ile ihtiyacımız olmasa da maalesef ilgimize yenik düşüp birçok makyaj malzemesi satın alıyoruz.. Hal böyle olunca makyaj koleksiyonunuz kabarıyor fakat keyifsiz ve kalabalık bir hal almaya başlıyor.. Ara sıra kullandığımız ürünlere sıra  gelmiyor ve son kullanma tarihleri geçiyor, bozularak çöpe gitmeye aday oluyorlar.. O yüzden siz de hazır bahar aylarına giriyorken makyaj koleksiyonu detoksu yapmanızı öneriyoruz. Nasıl mı? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar..

  1. Makyaj koleksiyonu detoksu yaparken ilk olarak kullanmadığınız ürünleri, tarihi geçen ürünleri birine vermek istediğiniz ürünleri veya daha sonra tekrar şans vermek istediğiniz ürünlerin hepsini bir araya toplayarak başlayın.. İlk olarak tarihi geçmiş ürünleri bir kenara ayırın, hepsini çöpe atın, unutmayın birçok kozmetik malzemesi 6 ile 12 ay kullanıma uygundur. Bu tarihi geçen malzemeler hem cildinize zarar verir hem de başka birine vermeniz için uygun değillerdir..
  2. Sıra geldi az kullandığınız ama ikinci bir şansı hak etmeyen ürünlere. Belki sizin cilt tipiniz, cilt tonununuz bu malzemelere uygun değildir ama çevrenizde bu malzemeleri sevebilecek değerlendirebilecek insanlar vardır. O yüzden bu malzemeleri çevrenizdeki insanlara hediye edebilirsiniz. Unutmayın her cilt rengi, her cilt tipi farklı farklıdır. Belki de sizin beğenmediğiniz bir ürünü arkadaşınız çok severek kullanacaktır.. Böylece ürün ziyan olmamış olacak ..
  3. Ve son kategori ise atmaya kıyamadığınız, vermeye kıyamadığınız ve daha sonra kullanarak ikinci bir şansı vermeyi düşündüğünüz ürünler.. Bu ürünleri bir kenara ayırın. Fakat bu noktada tüm ürünleri sahiplenmeniz makyaj koleksiyonu detoksu için iyi olmayacaktır. Mümkün olduğunca üründen vazgeçmeye çalışıp ikinci bir şansı hak eden ürünleri bir köşeye koyun ve sıklıkla onları kullanmaya devam edin. Eğer gerçekten ürünü sevmediğinizi anlarsanız yine bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Böylece makyaj koleksiyonunuz küçülecek, ve en sık kullandığınız ürünler bir arada olduğundan dolayı Hem kalabalık azalacak hem de eliniz en beğendiğiniz ürünlere gitmiş olacak.