Makyajınızı gündüzden geceye taşımak istiyorsanız ve bozulmadan uzun saatler dayanmasını istiyorsanız bu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Makyaj bazının önemi

Makyaj bazı kullanmak oldukça yaygınlaştı. Peki makyaj bazılarının makyajı uzun süre sabit tutmak dışında ne gibi özellikleri var? İlk olarak makyaj ürünleri ile cildiniz arasında bir bariyer oluşturarak kozmetik ürünlerin vereceği zararı minimuma indirirler. Diğer özellikleri ise uygun makyaj bazı kullanırsanız cildinizin daha pürüzsüz göründüğünden dolayı ten makyajınızı ağır yapmak zorunda kalmayacak olmanız. Makyajınızın uzun saatler dayanmasına da oldukça yardımcı olacak makyaj bazılarının birçok çeşidi bulunmakta. Eğer geniş gözeneklere sahipseniz silikonlu makyaj bazılarını, kuru bir cilde sahipseniz pürüzlerin ortadan kalkması için nem veren makyaj bazlarını tercih edebilirsiniz.

Suya dayanıklı ürünler

Suya dayanıklı kozmetik malzemeleri deyince aklınıza sadece deniz ve havuz gelmesin gün içinde cildinizin ürettiği terden dolayı bozulan ten makyajınızı, akan göz makyajınızı da hesaba katın. Özellikle koşuşturmalı ve aktif bir gün geçireceksiniz suya dayanıklı makyaj ile oluşacak tüm sorunların önüne geçebilirsiniz.

Makyaj sabitleyici ürünler

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz makyajınızın kısa bir süre sonra T bölgenizdeki yağlanmadan ötürü parçalanacağını da biliyorsunuzdur. Bu gibi durumların önüne geçmek için ten makyajınızı mutlaka transparan bir pudra ile sabitlemeyi unutmayın Bu likit ürünün üzerine pudra bir ürün uyguladığınızda makyajınızı uzun saatler dayanıklı kılacaktır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz ve pudra uygulamak cildinizi daha da giriyor ve kurutuyor sa makyaj sabitleyici nem veren ama aynı zamanda makyajınızı sabitleyen spreylerden faydalanabilirsiniz.