Hala yüzüne yakışan makyajı bulamadıysan sana tarzında yardımcı olalım istedik. Kendini tanımak, beğeni ve zevklerini keşfetmek ve kendini en iyi hissetmek için mutlaka yazımızın devamını okumalısın. Sana en yakın makyaj tarzını bulman için önerilerimize kulak ver;

Renkli ve Neşeli

Eğer hem özgür ruhlu hem neşeli hem de eğlenmeyi seven ve aktif biriysen bu makyaj tam sana göre! Tıpkı ruhunun rengarenk olduğu gibi makyajında rengarenk olmalı. Seni her daim bir adım öne taşıyacak, farklılığını ortaya koyacak rengarenk neon renklerde eyeliner deneyebilirsin. Renkli göz makyajları bir tarafa renkli dudak makyajlarını da mutlaka denemelisin. Eğer istediğin renklerde çılgın rujlar bulamıyorsan dudak parlatıcın ile istediğin farları karıştırarak tamamen kendine özel bir ruj yaratabilirsin.

Asil ve Sade

Ben çok göz önünde olmayı sevmem ama zerafetimle de insanları büyülemek isterim. Tarzım sakin ama bir o kadar da vurucudur diyorsan bu makyaj tam senlik! Yokmuş gibi görünen ama bir taraftan da seni bakımlı ve güzel gösteren makyaj tarzını deneyebilirsin. Bunun için güzel bir ten yaratarak başla. Teninin parlak ve kusursuz olması zaten birçok şeyi halletmeye yardımcı olacak. Ardından kirpiklerini kıvır ve güzel bir maskara uygula. Dilersen çarpıcı bir görünüm için kırmızı ruj kullanabilirsin ama ben sadelikten yanayım dersen günlük olarak gül kurusu tonlarında rujlar ideal.

İddialı ve Seksi

Kadınsı görünmeyi kadınsı özelliklerini öne çıkarmayı seven biri isen işte bu makyajda tam senlik! Senin olmazsa olmaz olayın kedi bakışların. Kedi gibi çekik gözler için eyeliner kullanmayı sakın unutma. Eyeliner kullanırken göz yapısına göre kalın veya ince bir şekilde uygulayabilirsin. Önemli olan uçlarının sivri,keskin ve vurucu olması. Dudak makyajında ise vamp bir görünüm için mürdümden bordoya hatta siyaha çalan rujları bile rahatlıkla taşıyabilirsin. Çünkü ruhun buna izin veriyor!