Güzellik ürünleri kullanıldığı yerlere göre pahalı olabiliyorlar ve bunları uygulamak için kullanılan araçların fiyatları da cebimizi yakacak cinsten olabiliyor. Makyaj çantanıza ekleyeceğiniz küçük bir ürün için servet ödediğiniz zaman paranızın kıymeti daha da artacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak, makyaj süngerimizi nasıl çok amaçlı bir hale getireceğimizden bahsedeceğim.

Kapatıcı uygularken

Çoğu kadın gibi kapatıcı muhtemelen sizin de en iyi arkadaşlarınızdan biridir. Etkili olması için düzgün ve eşit uygulanması gerekiyor. Makyaj süngeri makyajın nereye gitmesi gerektiğinden emin olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ürünleri karıştırma ve far uygulaması

Göz farı fırçalarıyla dolu bir çekmeceniz mi var, hangisinin en iyi şekilde kullanılacağından emin değil misiniz? Bununla vakit harcamak yerine göz makyajınızı bir makyaj süngeriyle tamamlayabilirsiniz. Süngerler hem kremler için hem de toz boyalar için harika uygulama ürünleridir. Başka bir fırça almadan karıştırma işlemini bile bu süngerle yapabilirsiniz.

Primer uygulamasında

Fondöten süngerin ana kullanım alanıdır. Muhtemelen sadece sıvı ürünler için kullanımının uygun olacağını düşünmüşsünüzdür. Aslında toz temelli ürünlerin uygulanmasında da gayet iyi sonuçlar vermektedir.

Lip Balm Uygulamasında

Dudak parlatıcı ve diğer sıvı ürünlerin kullanımında da rahatlıkla süngerinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede dudağınıza eşit miktarda ve uygun şekilde ürünü uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici Uygulamasında

Genellikle nemlendiricileri elimizle uygularız. Ancak uyguladıktan sonra elimizi yıkamamız gerekir. O halde süngerimizi kullanarak bu durumu da ortadan kaldırabiliriz. Ayrıca yeterli miktarda nemlendirici almanızda bu sayede kolaylaşmış olacaktır.