Makyajda Draping Tekniği Nedir?

2018 modasında geçmiş yıllara dönüş altın çağını yaşıyor. Özellikle kıyafetlerde 60 ve 70’li yıllardan esintiler görüyoruz. Bu makyaj moda makyaj akımlarında da geçerli. Draping tekniği 70’li yıllara dönüş anlamı taşıyor. Peki draping makyajı nedir? Nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazının devamına buyrun, keyifli okumalar..

Yıllardır maruz kaldığımız yüz kontürleme tekniklerine elveda demenin diğer bir adı draping tekniği! Yüz kontürlemenin, keskin hatlar oluşturmanın tam zıttı olarak doğal hatları vurgulayan draping tekniği özellikle geniş yüze sahip kişileri mutlu edeceğe benziyor. Ne kadar geniş bir yüzünüz var ise ve yanaklarınız, elmacık kemikleriniz çıkık ise, baskın hatlarınızı hiçbir kontür işlemi ile bile geri plana atamıyorsanız o halde sizin de modanız geldi demektir!

Draping tekniğiyle siz de bu modaya rahatlıkla uyum sağlayabilirsiniz. Draping tekniği  özellikle yanak trendlerini kapsıyor. Bronz renkli ürünlerle kontör yapmak yerine şeftalii pembe, coral tonlarda allıklar ile bu akımı destekleyebilirsiniz. Draping tekniğinde önemli olan yanaklarınızı ön plana çıkartmak ve olabildiğince sağlıklı göstermek. Eğer toz ürünleri kullanmaktan hoşlanmıyorsanız kremsi yapıda ten makyajının üzerine krem allıklar da uygulayabilirsiniz. Veya tint denilen yanak mürekkeplerinden de faydalanabilirsiniz..

Özellikle yanak mürekkeplerini çok fazla makyaj yapmıyorsanız ve yanaklarınızın gün boyu pembe kalmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz. Draping tekniği için açılı bir allık fırçasına ihtiyacınız var. Tıpkı kontür yapıyormuş gibi düşünün fakat bunu allıkla yapacağınızı hayalet edin. Elmacık kemiklerinizin altına oturduğunuz açılı kontür fırçasının ucuna bir miktar pudra allık alın, sıcak bir ton ile kontör yapar gibi elmacık kemiklerinizin altını belirginleştirmeye başlayın. Böylece hem kontür hem allık hem de sağlıklı bir cilt görünümünü yakalamış olacaksınız. Yani üçü bir arada mükemmel bir makyaj tekniği!

Elveda keskin kontür işlemi, merhaba yeni doğal draping tekniği!