Biz kadınlar hiç bir zaman makyaj yapmaktan vazgeçemiyor olsak da bazen makyaj yapmak bile sıkıcı gelmeye başlıyor. Hatta sürekli aynı makyajı yaptıkça makyaj bile kendini tekrar eden bir görüntü oluşturmaya başlıyor. Sizde makyajınızda güzelliğinizi bozmadan ufak değişiklikler yapmak istemez misiniz? Peki makyajınızı nasıl zengin gösterebilirsiniz? İşte size tüyolar.

  • Makyaj zenginleştirmenin en kolay yolu  göz makyajında parıltı kullanmak. Bu parıltıyı nasıl kullanmak istediğiniz size kalmış. İster simli far, ister simli eyeliner kullanın tercih sizin.
  • Bir başka öneri metalik tonlarda smokey eye makyajını. Uygulama yaparken metalik tonlarda far ile kirpik diplerinden göz kapaklarına kadar farı bolca sürmek olacaktır. Ardından koyu renk göz kalemi ile kirpik çizgilerini belirginleştirebilirsiniz.
  • Farklı bir uygulama olan kedi gözü makyajı, eğer tarzınıza uygunsa deneyebilirsiniz. Uzun süredir popüler olan ve öyle de kalacağa benzeyen bir makyaj tarzı. Bu uygulama için makyaj çantanızda likit eyelinerı eksik bırakmamalısınız. Uygulaması da çok basit; kirpik diplerine likit eyeliner ile ince çizgi çektikten sonra göz kapağının bitişinden kaşınıza doğru bir kıvrım yapın.
  • Göz kapaklarınızın içine  beyaz kalem uygulayın. Bu uygulama hem gözlerinizi daha iri gösterecek hemde gözlerdeki vurguyu ön plana çıkartacak. Kalemi uygularken beyaz rengin iyice belirginleştiğine emin olun.
  • Dudaklarınızda artık doğal tonlarda ruj kullanın. Dudak dokusunu belirgin kılacak şekilde ruj uygulayın. Dudağa uygulama yaparken dudak renk tonunun bir iki ton koyusu dudak parlatıcı ile dudaklarınızı olduğundan daha çekici ve de doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Neon tonlarını kullanmaktan çekinmeyin. Neon makyaja ufak adımlarla başlayabilirsiniz. Neon renk eyeliner ile gözün alt ve üst kirpiklerine uygulayabilirsiniz yada neon bir dudak parlatıcı uygulayabilirsiniz.