Kimi zaman estetik operasyonlara gerek bile kalmadan makyajı ustalıkla kullanan kadınlar mucizeler yaratabiliyor. Siz de henüz bıçak altına yatmaya karar veremediyseniz ve daha küçük, daha kalkık ve oranlı bir burun hayal ediyorsanız işte uygulamanız gereken basit makyaj hileleri;

Burun Kanatlarınızı Daraltın

Burun kanatları burun hacminin daha büyük veya küçük algılanmasında temel rol oynar. Renk oyunları ile burun kanatlarını geri plana atabilirsiniz. Bunun için krem kontür ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Mümkün olduğunca soğuk alt tonlu kontür ürünlerini tercih edin. İçinde sıcaklık bulunan kontür ürünleri dağıtıldığında kızıllık bırakacağından doğal olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Küllü kahve tonları kontür yapmak için birebir. Burun kanatlarına düz , ufak çizgiler halinde uygulayacağınız kontür ürününü homojen şekilde dağıtmak ise işin püf noktalarından biri. Bunun için özel fırçalardan yararlanabilirsiniz. Fakat en doğal sonucu parmaklarınız ile, vücut ısınız ile dağıtarak alabilirsiniz.

Burun Kemerinizi Aydınlatın

Burun kanatlarına ten renginizden daha koyu bir ton ile gölge verdikten sonra 2. ve en önemli aşama burun kemerinizi aydınlatmak. Aydınlatmak için hem açık renklerdeki kapatıcılarınızdan hem de sedefli şampanya rengi farlarınızdan faydalanabilirsiz. Burun kemerinizi aydınlatırken düz bir çizgi hattı oluşturmaya dikkat edin. Aksi hald burun kemeriniz yamuk ve biçimsiz gözükebilir. Burada istediğimiz şey incecik, dümdüz bir burun kemeri.

Burun Ucunu Kaldırın

Burnumuzu küçülttük, incelttik, sıra geldi estetik operasyonun son kısmına. Burun ucunu kaldırmak için Yine koyu tonlarda kontür ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Burun ucuna sürdüğünüz kontür ürününü iyice dağıtarak homojen bir görüntü sağlayın. Ardından burun ucunuzun tam yüksek noktasına yuvarlak şekilde aydınlatıcı uygulayın. Yüzünüze vuran ilk ışıkta burun ucunuz parlayacak ve bu burnunuzun daha kalkık görünmesine yardımcı olacak.