Makyajsız Daha Sağlıklı Bir Cilt Görünümü İçin Önemli Tavsiyeler

Gün içerisinde cildinizi ağır fondötenlerle veya kapatıcılarla kapatmaktan hoşlanmıyorsanız bu his size teninizde bir katman varmış gibi hissediyor ve sizi rahatsız ediyor ise o halde cilt kalitenizi arttırmanın zamanı geldi demektir. Vereceğimiz ipuçları sayesinde cilt kaliteniz kısa zamanda artacak ve yüksek kapatıcılığa sahip ürünleri kullanmaktansa kendi teninizi rahatlıkla sergileyebileceksiniz. İşte cildinizi daha kaliteli, daha pürüzsüz ve daha canlı göstermek için,makyajsız daha sağlıklı bir cilt için uygulayabileceğiniz basit ipuçları;

Düzenli Bir Cilt Bakım Rutini Oluşturun

Günaşırı cildinize uygun temizleyiciler ile cildinizdeki fazla yağı ve kiri arındırmayı ihmal etmeyin. Özellikle uyumadan evvel cildinizi bolca nemlendirip cildinize uygun bir serum ile masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bu cildinizi ertesi güne hazırlayacak, cilt lekelerinin görünümünü azaltacak ve ince kırışıklıkların görünümünü hafifleterek yaşlanma belirtilerini de yavaşlatacaktır. Bunun için cilt tipinize uygun bir serum edinmeyi ve mümkün olduğunca yüzünüze masaj yaparak uygulamayı ihmal etmeyin. Göz çevresi kremini de asla atlamamanızı öneriyoruz. Özellikle 25 ve 30’lu yaşların başlarındaysanız yoğun kırışıklıkların derin bir şekilde oluşmasını engellemek için mutlaka göz çevrenize masaj yardımı ile göz kremlerinizi uygulamalısınız.

Günlük iki buçuk, üç litreye yakın su içmek cilt kalitenizi yakından etkiler. Su içen bir cilt ile asla su tüketmeyen bir cildin pembeliği, canlılığı aynı olmayacaktır. Eğer siz de cildinizde doğal bir ışıltı, doğal bir pembelik olsun istiyorsanız allık kullanmadan yanaklarınızın canlı bir pembeliğe bürünmesini istiyorsanız su tüketimini ihmal etmemelisiniz. Düzenli su tüketiminde cildinizin nem ihtiyacının hafiflediğini ve cildinizin çok daha berrak göründüğünü fark edeceksiniz.

Spor ve Nefes Egzersizleri

Düzenli olarak kan akışını stabile etmek ve rahat bir şekilde nefes alabilmek için yoga, pilates tarzı egzersizler yaparak tüm vücudunuzun kalitesini arttırabilirsiniz. Spor yaptığınızda bu canlılık direkt olarak cildinize de yansıyacaktır. Kan akışının hızlanması, hareket etmek cildinizde tatlı, doğal, canlı bir pembeliğe neden olacaktır. Böylece makyaj yapmadan dahi cildinizi kusursuz bir şekilde sergileyebilecek ve kapatıcı ürünlere ihtiyaç duymadan cildinizin kendi ışıltısı ile parlayabileceksiniz.