Gerek her gün vakit bulamamaktan gerekse cilt sağlığınız için sürekli makyaj yapmayı istemiyorsanız sizlere ‘makyaj yapmadan’ daha iyi görünmenin sırlarından bahsettik. İşte hiçbir kozmetik malzemesi kullanmadan kendinizi  daha bakımlı ve güzel hissemenin yolları;

Cildinizi Kir ve Yağdan Arındırın

Yağlı ve siyah noktalı bir cilt ile kendimizi iyi hissetmemiz imkansız öyle değil mi? Bunun için ilk olarak cilt tipinize uygun bir temizleyici ile sabah akşam cildinizi düzenli olarak temizlemekle başlayın. Gün içinde hava kirliliği, terlememiz sonucu oluşan kir ve yağ zamanla gözeneklerimizi tıkar ve sivilce, siyah nokta oluşumuna neden olur. Cildinizi güzelce temizledikten sonra sadece ‘yüzünüzü’ kurulamak için ayırdığınız havlunuz ile yüzünüzü kurulayın. Ayrıca yastık yüzlerinizi haftada değiştirmeyi de ihmal etmeyin. Gün içinde sık sık yanağımıza tutarak konuştuğumuz telefonların ekranları da adeta birer bakteri yuvası. Telefon ekranınızı da sterilize etmeyi ihmal etmeyin.

Cildinizi Ölü Derilerden Arındırın

Haftada 1 peeling uygulamak cilt yüzeyindeki kalıntılardan, ölü derilerden kurtulmanıza ve cildinizin daha temiz, berrak görünmesine yardımcı olacaktır. Peeling esnasında kan dolaşımı hızlandığından daha sıkı, gergin ve toplu bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle burun çevresindeki pütürlerden ve siyah noktalardan şikayetçi iseniz peeling yaparak zamanla daha pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Peeling sonrası açılan gözeneklerin sıkılaşması için tonik uygulamayı da ihmal etmeyin.

Cildinizi Nemlendirin

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile gün aşırı cildinizi nemlendirin. Göz çevresi bakımınızı da ihmal etmeyin. Makyajsız doğal bir görünüm için sorunsuz bir göz çevresi oldukça önemlidir. Göz çevresi bakımınızı düzenli olarak yaptığınızda göz altı morlukları, göz çevresi şişlikleri ve kurulukların zamanla minimuma indiğini gözlemleyeceksiniz. Dudaklarınızı da ayrıca nemlendirmeyi unutmayın.

Hafif Dokunuşlar İle Daha Taze Bir Görünüm

Makyaj yapmayacağız evet ama birkaç minik hilenin kime zararı olabilir ki? Renkli bir lip balm uygulayarak daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca kirpiklerinizi kıvırıp kaşlarınızı da hafifçe yukarı tarayarak daha bakımlı, taze ve uyanık bir görünüme kavuşabilirsiniz.