Maskara yorgun görünümü bir anda değiştirecek ve sizi daha canlı, daha uyanık gösterecek güce sahiptir. Peki maskara uygulamanın inceliklerini biliyor musunuz? Farklı kullanım şekilleri ile bir maskaradan alacağınız etkiyi maksimum seviyeye çıkarmak için bilmeniz gereken tüyolardan bahsettik;

Diplerden Hafifçe Vurarak Kirpiklerinizi Kaldırın

Vurmaktan kastımız maskara fırçası ile kirpik diplerinize minik dokunuşlar yapmanız. Maskara fırçanızı kirpik diplerinize yerleştirdikten sonra tüm kirpiklerinize aşağıdan hafif darbeler ile minik vuruşlar yapın. Bu yöntemi makyaj artistleri de kullanıyor. Bu şekilde kirpik dipleriniz hem simsiyah olacak hem de tüm kirpikleriniz dipten uca daha kalkık duracak. Daha kalkık kirpikler her zaman olduğundan daha uzun görüneceğinden bir taş ile iki kuş vurmuş olacaksınız, bingo!

Maskara Bazı Kullanın

Çok sık dile getirilmeyen bir makyaj malzemesi olsa da maskara bazlarının verdiği etki yadsınamaz bir gerçek. Özellikle cılız ve ince kirpiklere hacim verme konusunda maskaraların verimi arttıran maskara bazını kirpiklerinize uyguladıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin. Genelde şeffaf veya beyaz renkte olan maskara bazı kuruduktan sonra dipten uca tüm kirpiklerinizi maskara ile boyamayı unutmayın. Beyaz renkli maskara bazları iyice kapatılmaz ise ortaya hiç hoş olmayan görüntüler çıkabilir. Maskara bazı sayesinde kirpiklerinizi olduğundan gür, uzun ve kıvrık gösterebilirsiniz.

Hacim Vermek İçin Zik Zak Hareketler

Maskaranızın fırçasını farklı şekillerde kullanarak birbirinden farklı kirpik görünümleri yaratabilirsiniz. Örneğin sadece dipten uca tarayarak kirpiklerinizi daha uzun gösterebilirsiniz.Ya da sadece diplere yoğunluk vererek daha kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz. Eğer aradığınız şey hacim ise maskara fırçasını düz bir şekilde değil zik, zak sağa,sola hareketler ile kirpik uçlarınıza götürün. Bu şekilde kirpikleriniz olduğundan daha dolgun ve hacimli görünecektir.