Günlük makyaj rutininizde gözlerinizin güzelliğini patlatacak mükemmel göz farı karışımını bulmaya çalışıyorsanız yalnız değilsiniz. Kozmetik mağazalarında her renkten far paletleriyle karşılaştığımız zaman hepimiz kendimizi şekerleme dükkanındaki çocuk gibi hissediyoruz. Ancak bu ürünleri almakla sorun çözülmüyor, bunları nasıl doğru şekilde kullanacağımızı öğrenmek çok önemli.

Mat göz farları biz kadınları gizli silahı gibidir. Normal far paletinizden daha uzun süre dayanmasının yanında, tek bir dokunuşla sizi daha seksi hale getirebilir. En iyi yanı sadece belli yerlere giderken kullanmayacak olmanızdır. İster akşam yemeğe çıkın ister arkadaşlarınızla buluşmaya gidin mat göz farları size aradığınız görünümü sunacaktır.

Farı uygulamadan önce primer uygulayın

Makyajınızı uzun uğraşlar sonucu istediğiniz gibi yaptıktan sonra gözlerinizdeki gölgeli görünüşün birkaç saat sonra bozulmasından daha kötü bir şey yoktur. Primerin önceden uygulanması makyajınızın daha uzun soluklu olmasını sağlayacaktır.

Cildinizin tonu ile uyuşan bir göz farı seçin

Mat farlar muadillerinden daha pudralı bir dokuya sahiptir. Yanlış uygulandığı takdirde mat görünüşü yamalı ve düzensiz gibi görünebilir. Nötr bir tonun temel olarak kullanılması, makyajınızı daha sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur ve pürüzsüz bir yüzey elde etmenizi sağlar.

Far miktarını ayarlamak için fırçanızı kullanın

Çoğu zaman gözlerimizin ihtiyacı olduğundan daha fazla ürünü uygularız. Göz makyajımızı, koyduğumuz göz farı miktarını fırçanızla ayarlayarak katlanma ve kırışma etkisinin önüne geçin.

Daha cesur bir görünüm ister misiniz?

Pigmentlerinizi daha görünür hale getirmenin hilesi farı uygularken ince ayar yapmaktan geçer. Fırçamızla dokunuşları yaparken göz kapaklarımızı süpürme hareketi yerine ufak dokunuşlar yaparak makyajımızı yapabiliriz.

Pürüzsüzlüğü elde edin

Renk geçişlerini mükemmelleştirmek için fırçanızı göz kapaklarına dairesel hareketlerle uygulayın. Bu sayede renkler arasında sert geçişlerin oluşmasını önlemiş olursunuz.