Mat Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbaharın o muhteşem havasını iliklerimize kadar hissettiğimiz son günlerde yağmur kokusunu, toprak kokusunu ve serin havayı içimize çekerek sonbaharı kucaklıyoruz! Sonbaharın gelmesi demek Biraz daha kalın kıyafetlere geçiş, huzurlu bir mevsim ve makyajda daha özgür, daha koyu tonları kullanabilmek demek! Eğer siz de tam bir Sonbahar aşığıysanız, sonbahar renklerini çok seviyorsunuz demektir! Sonbaharda kullanılan bordo, koyu kahveler ve toprak tonlarının büyüleyici güzelliğini mat makyajla birleştirelim istedik! İşte sonbahar aylarında uygulayabileceğiniz size mevsimi daha da sevdirecek mat sonbahar makyajı tüyoları,keyifli okumalar..

Mat makyajın en güzel yanlarından biri makyajınızın daha kalıcı olması ve tüm gün parlama ,yağlanma yapmadan yaptığınız gibi sabit kalmasıdır. Özellikle karma veya yağlı bir cilde sahipseniz gün içinde ten makyajınız terleme ile bağlı olarak kusuyor, parlama yağlanma yapıyor ise bu makyaj tam sizlik! Mat makyaj için işe ilk olarak gözeneklerinizi küçülterek başlayın. Gözenek görünümünü küçültücü bazlardan faydalanarak bu bazıları özellikle burun çevrenize veya gözeneklerinizin yoğun olduğu bölgelere uygulayın. Sıra geldi fondöten kullanımına! Fondöten olarak mat bir fondöten tercih edebilirsiniz. Pudra bitişli mat fondötenler in en büyük özelliği yoğun kapatıcılık sağlamasıdır. Bu sayede cildinizdeki tüm kusurları örtebilirsiniz. Dilerseniz bir makyaj fırçası yardımıyla, dilerseniz güzellik süngeri yardımı ile fondöteni tüm cildinize uyguladıktan sonra sabitlemek için bir pudradan yardım alabilirsiniz.

Mat Makyaj Tüyoları

İnce transparan pudralar fondötenin rengini koyulaştırmayacağından ve oksitlenme yapmayacağından tercih edebilirsiniz. Transparan pudraların en güzel özelliği de ürünlerin çizgilere dolması engellerken aynı zamanda makyajı hafif bir matlıkta tutmasıdır. Cildinizi fazla kurutmayan, ince yapılı pudralar kullanmaya özen gösterin.

Sıra geldi göz makyajına. Göz makyajı tercihinde koyu tonlar kullanacaksanız mutlaka göz kapaklarınıza bir baz uygulayın. Eğer elinizde herhangi bir göz farı bazı yok ise göz altı kapatıcısını uyguladıktan sonra üzerine pudra geçerek ürünü sabitleyin. Bu şekilde farların daha rahat karışmasını sağlarsınız. Paletteki en beğendiğiniz tonları birbiri ardına uygulayıp iyice karıştırdıktan sonra sıra geldi mat makyajın en önemli adamına!

İncecik bir eyeliner sonbahar makyajların olmazsa olmaz ürünlerinden biri! Eyeliner uygulamasıds günümüzde tıpkı mat makyajda olduğu gibi mat göz makyajı içinde parlama yapmayan eyeliner çeşitleri bulunuyor. Bu tarz eyeliner’ları incecik bir şekilde uyguladığınızda harika mat bakışlara sahip olacaksınız! Mat ruj çeşitleri son dönemlerde arttı. Dilediğiniz renkteki mat ruj çeşidini uygun bir kalem ile dudaklarınızı çerçeveledikten sonra uygulayabilirsiniz.