Mezuniyet gecelerinde tüm gözlerin üzerinizde olması için hem zarif hem çık hem de trend saç modellerini sizler için derledik. Kıyafetlerinize göre opsiyonel olarak karar verebileceğiniz bu saç modelleri ile gecenin yıldızı siz olun!

Saç Tokası

Biraz nostaljik bir saç modeli ile başlayalım. Bu saç modeli için ihtiyacınız olan 32mm’lik kalın bir maşa. Saçlarınızı tutamlara ayırın ve kalın maşa ile sarmaya başlayın. Saç modelinin daha iyi tutması için saçlarınıza önceden saç spreyi uygulayabilirsiniz. Dalgaların daha iyi tutması için yapacağınız bir diğer yöntem ise dalgaları kendi etrafında çevirip firkete ile tutturmak. Bu şekilde saçlarınızı 5 dakika beklettikten sonra açıp dalgaları ayırıp kalın dişli bir tarakla taramaya başlayın. Saçlarınız iyice kabaracaktır, kabaran saçlarınızın elektriklenmesini saç yağı uygulayarak alabilirsiniz. Ardından yandan ayırdığınız saçlarınıza saç tokasını tutturun. Bu model hem nostaljik klasik hem de romantik. Özellikle derin v yakalı elbiseleriniz varsa bu modeli mutlaka denemelisiniz.

Romantik Topuzlar

Sırt dekolteli elbiselerinizin dekoltesini en güzel şekilde sergilemek için topuz vazgeçilmez saç modellerindendir. Yaşınıza daha uygun hale getirmek için ise örgülerden faydalanabilirsiniz. Örgüyle karışık topuzlar hem romantik hem de yaşınıza uygun olacaktır. Ördüğünüz tutamları hafifçe bozarak daha büyük örgüler elde edebilirsiniz. Örgüleri kendi etrafında dolayarak gün içinde düşmemesi için firkete yardımı ile tutturun. Aralara küçük tokalar, inci başlı firketeler ile değişik süslemeler de yapabilirsiniz.

Sımsıkı At Kuyruğu

Tüm kıyafetlerle tüm yaş gruplarına ve tüm makyajlara hitap eden sımsıkı atkuyruğunun modası asla geçmez. En güzel at kuyruğu için ilk olarak saçlarınızın elektriğini alın. Bir bakım yağı ile saçlarınızı düzleştirerek işe başlayın. İnce dişli bir tarak ile bebek saçlarınızı yapıştırın. Bunun için wax veya jöle de kullanabilirsiniz. Ardından at kuyruğunu sıkı bir şekilde tam tepeden toplayın. At kuyruğunun daha havada görünmesi için araya firkete sıkıştırabilirsiniz.