Mezuniyet balosunda zerafetinizle ve güzelliğinizle göz kamaştırmak istiyorsanız bu küçük tüyolara dikkat edebilirsiniz.

Mezuniyet Çantası Hazırlama

Her ne kadar küçük bir çantanız olursa olsun içine gün içinde ihtiyaç duyacağınız şeyleri almaktan çekinmeyin. Özellikle makyajınızı ve rujunuzu tazelemek için bir ayna, mutlaka terleme ve parlamaya karşı pudra ve parfümünüzün küçük şişesini alabilirsiniz. Özellikle baloda fazla heyecanlanıp makyajınızın yağlanıp parlamaması için t bölgenize pudra geçmeniz gerekebilir. Yağlı ve parlak bir cilt fotoğraflarda hiç hoş çıkmayacaktır. Bu ayrıntıları göz önüne alarak baloda hem daha rahat edebilirsiniz hem de temkinli olmuş olursunuz.

Aksesuar Tercihleri

Sizi balodaki diğer kızlardan ayıracak en önemli şeylerden biri de aksesuarlarınızdır. Saç modeliniz toplu ise mutlaka şık küpeler takmayı ihmal etmeyin. Eğer derin v yakalı bluzlar giyiyorsanız boynunuzu daha da ortaya çıkartacak hoş kolyeler takabilirsiniz. Sırt dekolteli elbiseleriniz varsa sırtınızdan aşağı kadar uzanan zarif zincirler ile sırtınızla da dikkat çekebilirsiniz.

Vücut Makyajı

Bacak, göğüs, kol gibi dekolte bölgelerine içinde hafif ışıltılar bulunan ve çok hafif kapatıcılığı olan ürünler uygulayarak cildinizin daha sağlıklı ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle boyun bölgenizde köprücük kemiklerine zemin üzerine yüzünüze uyguladığınız aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz. Bu cildinizi ışıl ışıl ve bakımlı gösterecektir. Bacaklarınız için ise bacak fondöteni olarak geçen hafif bronzluk ve kapatıcılık veren ürünleri tercih edebilirsiniz. Yalnız bu ürünleri mutlaka daha önce deneyin. Eğer akma, bulaşma sorunu yaşıyorsanız gününüzü rezil etmemek için asla kullanmayın. Son olarak en güzel aksesuarınız olan gülüşünüzü de çevreye saçmayı ihmal etmeyin.