Mezuniyet Çantasında Bulunması Gerekenler

Mezun olduğunuzda o güzel günü taçlandırmak ve asla unutmamak adına daha bir özenle daha bir heyecanla hazırlanırsınız.. Evet ama mezuniyet günü uzun bir gün, yanınıza almanız gereken,  gün içinde ihtiyaç duyacağınız eşyaları unutmamanız için mutlaka yazımızın devamını okumalısınız, keyifli okumalar..

Pudra

Mezuniyet günü en mutlu günlerinizden biri.. Bol bol koşuşturacak, terleyecek ve heyecanlı olacaksınız.. Dolayısıyla makyajınızda terleme, kusma ve parlama sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için mutlaka çantanızda transparan bir pudra ve ufak bir fırça bulundurmayı ihmal etmeyin. Pudrayı gün içinde ihtiyaç duydukça burun bölgenize ve tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Böylece makyajınız tüm gün mat ve sağlıklı, canlı kalacaktır.

Tel Toka

Kepinizi taktığınızda birçok tel tokaya ihtiyacınız olacak. Belki evden çıkmadan önce kepinizi takabilirsiniz fakat gün içinde çevrenizde arkadaşlarınızın da mutlaka tel tokaya ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden çantanızda 5-10 tane tel toka bulundurmanızda fayda var. Böylece hem saçınızın bozulmasına engel olursunuz hem de kepinizi daha güçlü bir şekilde saçınıza tutturabilirsiniz.

Yedek Çorap

Mezuniyetinize mini bir elbise giyeceksiniz altınıza giydiğiniz ten rengi çorabın kaçma olasılığına karşı çantanızda bir adet ten rengi çorap bulundurmanızda fayda var. Böylece mezuniyet gününüzde hiçbir şeyin keyfinizi bozmasına izin vermemiş olursunuz.

Silikon Tabanlar

Topuklu ayakkabıları ilk giydiğinizde rahatmış gibi gözükse de üzerinde saatler geçirdikçe ayaklarınızda vurma yapabilir. Bu ayaklarınızı rahatsız eder ve dolayısıyla gün içindeki enerjinizi düşürür. Silikon tabanları yanınızda bulundurarak ihtiyaç duyduğunuzda ayakkabının tabanına ve ayakkabınızın vuran bölgelerine tutturabilirizsiniz. Böylece ayakkabınız sizi birkaç saat daha götürecek konforlu bir hale gelmiş olur.