Tüm yıl boyunca hayal ettiğiniz özlemini kurduğunuz o özel gece geldi çattı. Artık bir mezunsunuz. Mezuniyet gecenizde seçeceğiniz elbise içinde kendinizi rahat hissetmek için ve pişman olmamak için bu önerilerimize kulak verin. İşte mezuniyet elbisesi seçerken dikkat etmeniz gereken belli başlı püf noktaları.

Vücudunuzu Tanıyın

Giymeyi çok arzuladığınız ve trend olan o elbise içinde belki de kendinizi rahat ve mutlu hissetmeyeceksiniz. Elbisenizin rahat ve konforlu olması gün içinde modunuza da yansıyacaktır. Vücut tipinizi tanıyarak seçtiğiniz elbise hem üzerinizde daha hoş duracaktır hem de gün boyu sizi rahatsız etmeyecektir. Örneğin nispeten büyük göğüsleriniz varsa straplez, yani askısız bir elbise sizi tüm gün rahatsız edecektir. Bunun yerine geniş askılı ve göğüs bölümünü saran elbiseler tercih ederseniz gün içinde daha rahat hareket edebilirsiniz veya nispeten kalın bir beliniz varsa bel bölgenizi fazla sıkan korseli elbiseler gün içinde nefesinizi keserek sizi rahatsız edebilir.

Doğru Renge Karar Vermek

Elbisenizin modeli ne kadar güzel olursa olsun veya vücudunuza ne kadar uygun olursa olsun, eğer sizin renginiz değil ise yine hoş gözükmeyecektir. Örneğin soluk ve açık bir ten rengine sahipseniz pudra, krem ve diğer açık renkli elbiseler sizi daha solgun ve cansız gösterecektir. Bunun yerine daha canlı, kırmızı, bordo, yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle esmerler ten renklerinin zıttı olarak nude tonlu elbiseleri tercih edebilirler.