Yıllar sonra resimlerinize baktığınızda sizi pişman etmeyecek mezuniyet makyajları yapmak için sizlere birkaç küçük öneride bulunmak istedik. En özel gecenizde tüm gözlerin üzerinizde olması için ve yıllar sonra bile makyajınızın demode olmaması için bu önerilere kulak verin.

Doğal Tonların Gücü

Doğal tonları makyajda kullanmak hem çok pratik hem de asla demode olmayacak bir görüntü oluşturur. Elbisenizin rengi ve modeli ne olursa olsun doğal tonları kullanırsanız hem elbisenize uygun olacaktır hem de güzelliğinizden ödün vermeyeceksiniz. Özellikle toprak tonlarını gözlerinizde kullanarak ruj için farklı tonlara fırsat verebilirsiniz. Bu sizi hem hangi renkleri kullanarak makyaj yapsam derdinden kurtarır hem de taze ve genç bir görünüm sunar. Göz renginiz ne olursa olsun şampanya rengi ve toprak tonlarını kullanarak göz makyajınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Koyu renkler kullanmadığınızdan göz makyajınızın kötü ve bozuk olma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Göz makyajınızı oldukça sade tuttuğunuz için hem nude tonlarda hem de gül kurusu, bordo ve vişne çürüğü tonlarında rujlar kullanabilirsiniz.

Ten Makyajı

İşte geldik makyajınızı en afilli ve en önemli kısmına, ten makyajı. Sizi fotoğraflarda güzel gösterecek tüm gün dayanacak ve rahatsız etmeyecek ten makyajı uygulaması için şu adımları takip edin:

Makyajınıza ilk olarak mutlaka nemlendirici kullanarak başlayın. Ardından cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanın. Eğer açık ve geniş gözenekleriniz varsa gözenek küçültücü silikon yapıdaki bazları tercih edebilirsiniz. Ten makyajınızı yaparken fondöten seçiminde içinde güneş koruması 15’ten fazla bulunan fondötenleri tercih etmeyin. Güneş koruması flaşlı fotoğraflarda yansıma yapacağından yüzünüzü çok fazla parlak gösterebilir. Ten makyajınızı bitirirken mutlaka transparan bir pudra uygulayın. En son makyaj sabitleyici sprey sıkarak makyajınızın tüm gün dayanmasını sağlayabilirsiniz.