Mezuniyete Özel Kolay Saç Modelleri

Mezuniyet gününde saçlarınızı kimsenin ellerine emanet etmek istemiyorsanız ve en önemlisi nasıl bir saç istediğinizi hayal ettiğinizde kendi saçınızı yapabileceğinize inanıp doğal bir saç hayal ediyorsanız o halde şimdi cesaretlenme zamanı! Mezuniyetinize kendi saçlarınızı yapabilmeniz için yazımızda sizler için kolay ve pratik saç modelleri derledik, keyifli okumalar!

Bu yılın trendlerinden biri de ıslak saç modelleri. Islak saç modelleri özellikle yüz hatlarını ortaya çıkarttığı ve pratik bir şekilde uygulandığı için oldukça sık tercih ediliyor. Sizde bu saç trendine uyum sağlamak istiyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey ıslak görünüm veren bir vax ve ince dişli bir tarak. Saçlarınızı geriye doğru hafifçe taramaya başlayın. Taradıktan sonra avcunuzun içinde eşit miktarda dağıttığınız saç vaxını ilk olarak saç diplerinize, daha sonra da saç uçlarınıza hafifçe uygulayın. Unutmayın ıslak bir görünüm istiyoruz, fakat yağlı bir görünüm istemiyoruz! Bunun için vax oranını az tutarak hafif bir şekilde ve en önemlisi homojen bir şekilde ddağıtmanızda fayda var. Bunun için ince dişli bir taraktan faydalanabilirsiniz. Geriye doğru yatırdığınız saçlarınızı ince dişli tarakla tarayarak sabitleyin. Birkaç dakika içerisinde vax sabitlenecek ve saçlarınızda ıslak görünüm ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu model kep töreninde de oldukça şık duracaktır.

Diğer bir saç modeli ise en çok tercih edilen saç modellerinden biri olan iri maşalı dalgalı saçlar. Bu modeli tıpkı kuaförde uygulanmış gibi profesyonel bir şekilde uygulamak istiyorsanız birkaç basit yöntem ile saçlarınızı dalgasını gün boyu koruyabilirsiniz. 25 – 30 santim çapı aralığındabir maşaya ihtiyacınız var. Özellikle saçlarınız uzun ise kalın bir masa kullanmanız yeterli olacaktır. Maşa ile saçlarınızı yüzünüzden geriye doğru sarın ve bir süre bekledikten sonra saçlarınızı tam olarak avucunuzun içinde tutarak soğumasını sağlayın. Saçlarınızı hemen aşağı doğru salmayın bu buklelerinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak. Ayrıca bukleleri kendi etrafında döndürerek bir firkete ile tutturun. Tüm bukleleri bu şekilde tutturduktan sonra saç spreyi sıkarak sabitleyin. 1-2 saat sonra saçlarınızı açtığınızda saçlarınız oldukça hacimli görünecektir. Ayrıca tüm gün dalgalarınız düşmeyecektir.