Kaşlarınız çok mu ince görünüyor, yoksa çok mu seyrekler? Ünlülerin kaşlarının nasıl mükemmel göründüğünü merak ediyor olabilirsiniz. Kaşlarınızı her gün doldurmak yorucu olabilir. Sahilde vakit geçirirken, denize girerken, ya da yüzünüzü yıkarken kaşlarınızla ilgili endişelerinizmi oluşuyor? Bu soruların cevabını öğrenmenin vakti geldi. Henüz yaptırmadıysanız ya da bilgi sahibi değilseniz microblading ile ilgili bilmek istedikleriniz yazımızın devamında.

Mikroblading Nedir?

Mikroblading, ciltte ufak kesikler açarak doğal olarak elde edilen pigmentlerin özel aletler kullanılarak deri altına yerleştirilmesi işlemidir. Yarı kalıcı bir uygulamadır. Cilt tipine göre 1 yıla kadar kaşlarda kalabilmektedir. Bu uygulama ile kaşları dolgunlaştırmak, kaş kıllarının seyrek olduğu alanları doldurmak ve doğal bir görünüm elde etmek amaçlanıyor.

Nasıl Uygulanıyor?

Öncelikle sizin yüzünüze uygun kaş tipi tasarlanıp yüzünüzde provası yapılıyor. Daha sonra bu belirlenen kaş tipine göre özel uçlu bir kalemi cilt tipinize uygun pigment rengini kullanarak cildinizde açılan mikro kesiklere pigmentleri yerleştiriyor.

Uygun Teknisyeni Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Ne yaptığını bilen ve bir süredir bu işle uğraşan uzmanlarla görüşmenizde fayda var. Alanında uzman olmayan evde ya da profesyonel olmayan ortamlarda yapılan uygulamalardan kesinlikle uzak durun. Seçeceğiniz uzmanın geçmiş uygulamalarının fotoğrafını isteyerek karar verebilirsiniz.

En önemlisi de ne istediğinize, nasıl bir görünüme sahip olmak istediğinize karar vermektir. Aklınızdan geçenleri söylemekten korkmadan isteklerinizi anlatın. Kendinizi anlatmaya yardımcı olması için dergilerden fotoğraflarda getirebilirsiniz.

Uygulamadan sonraki haftalarda size verilen bakım kremini düzenli kullanmanız gerekiyor. Bu süre boyunca verilen kremi uygulamak dışında kaşlarınıza dokunmaktan kaçının. Ayrıca güneşe maruz kalmayı ve alkol tüketimini de en aza indirin.