Mıknatıslı Kirpik Nedir Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde gerek youtuber camiasında gerekse bloggerlar arasında konuşulan mıknatıslı kirpikleri mutlaka duymuşsunuzdur. Mıknatıslı kirpikler hayatımıza öyle hızlı bir giriş yaptı ki hemen hemen her alanda reklamlarını görür olduk. Peki mıknatıslı kirpik nedir? Nasıl kullanılır? Eğer bu konu hakkında ilk kez bir yazıya rastlıyorsanız sizi biraz bilgilendirelim istedik, keyifli okumalar.

Neden Mıknatıslı Kirpik?

Öncelikle mıknatıslı kirpiğin çıkma amacından bahsedelim. Bildiğiniz gibi takma kirpikler hem birkaç kullanım sonra eskiyor, hem de kirpiklerimize ister istemez takıp çıkartırken zarar veriyor. Mıknatıslı kirpikler de tam da bu noktada hayat buluyor. Mıknatıslı kirpikler defalarca kullanılmasına rağmen eskimiyor, ayrıca istediğimiz zaman takıp çıkartabildiğimiz için kirpiklerimize zarar da vermiyor. Üstelik kirpik yapıştırıcısı na da ihtiyacımız yok. Hal böyle olunca mıknatıslı kirpikler çok daha revaçta oluyor ve herkes tarafından çok daha merak ediliyor. Peki mıknatıslı kirpik nasıl uygulanıyor? Bir kutunun içerisinde 4 farklı kirpik bulunuyor. Kirpiklerden ikili mıknatıslı kirpik tek bir kirpiğe dönüşüyor. Yani üst ve alt katmandan oluşan kirpikleri birbirine tutturduğunuz da ortada kalan kendi kirpiğinize kirpikler yapışıyor ve adeta mıknatıs etkisi ile kirpiklerinizde duruyor. Diğer çift ise diğer göze uygulanıyor. Her bir göz için bir çift kirpik bulunuyor. Alt ve üst kirpiğe yerleştirilen bu mıknatıslı kirpikler birbirini tuttuğu için yapıştırıcıya gerek kalmadan takma kirpiği uygulamış oluyorsunuz. Keza çıkartırken de çok kolay bir şekilde çıkıyor.

Peki mıknatıslı kirpikler kullanışlı mı?

Kullanıcılar ikiye ayrılmış durumda. Kimileri mıknatıslı kirpiğin yapıştırıcıya gerek kalmadan kolay bir şekilde uygulanmasını beğense de kimileri mıknatıs etkisinin zayıf olduğunu bu yüzden gün içerisinde kendilerini güvende hissetmediklerini söylüyorlar. Kim bilir belki de markadan markaya farklılık gösteriyor olabilir. En iyisi siz merakınızı gidermek için bir çift takma kirpik alın ve bir çiftte mıknatıslı kirpik alın. İkisini bir arada deneyip karşılaştırarak en doğru sonucu görebilirsiniz. Bizce mantıklı olan mıknatıslı kirpikler kullanım açısından kolaylık sağlasa da hafif tutuşu yüzünden kullanıcıları tarafından pek de beğenilmiyor. Mıknatıslı kirpikler güzellik dünyasına hızla girmiş durumda. Siz de mıknatısı kirpiklerin nasıl takıldığını merak ediyorsanız görsellere bakabilirsiniz.