Minimal Kombinlerde Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların en büyük tutkusu şüphesiz aksesuar tercihi olarak ayakkabı ve çantalar! Öyle ki birçok kadının başlı başına sadece ayakkabı dolabı bile bulunuyor! Eğer siz de büyük bir ayakkabı aşığıysanız fakat elinizdeki ayakkabıları nasıl doğru şekilde kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız yazımız size faydalı olabilir. Yazımızda minimal kombinlerde ayakkabı kombinlerken dikkat edebileceğiniz püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Ayakkabı tercihlerinde ilk olarak renk ve doku ile işe başlayın!

Mevsimsel olarak dokunun değişebileceğini unutmayın. Örneğin yaz aylarında keten kumaş ayakkabıları tercih ediyor olsak da kış aylarında süet ayakkabıları sıklıkla tercih ediyoruz. Yağmurlu havalarda ise süet tercih yanlış olacaktır .. Çünkü süet suyu hızlıca emeceğinden dolayı sizi rahatsız edecektir.. Yağmurlu havalarda deri ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Sıra geldi dokudan sonra renk uyumuna!

Minimal kombinlerden hoşlanıyorsanız veya monokrom yani tek renk giyiniyor iseniz O halde ayakkabılarınız da renkli parçaları tercih etmenizde hiçbir sakınca yok!

Kırmızı  renk, göz alıcı bir ayakkabı gözünüzü korkutmasın! Simsiyah bir kombinin altında kırmızı bir çanta ve kırmızı bir ayakkabının ne kadar patlayabileceğini düşünün! Cesur olmaktan korkmayın! Unutmayın moda cesur olanların öncüsüdür! Modayı yakından takip ediyorsanız O halde detaylı ve taşlı ayakkabıların da bu sezonun ne kadar moda olduğunu görmüşsünüzdür..

Özellikle kovboy çizmelerine yapılan taş işlemeleri bu sezon çok moda! Sizde bu tarz hareketli parçaları kombinize eklemek istiyorsanız sadece kot kombinlerinizde bile kullanabilirsiniz. Üzerinize düz beyaz bir tişört giyerek altına kot pantolon giydikten sonra istediğiniz kadar hareketli ve taşlı ayakkabıları kullanabilirsiniz. Taşlı ayakkabıları kullanırken özellikle aksesuar tercihlerinizde ve çanta tercihlerinizde minimal olmaya dikkat edin. Bilekten bağlı ayakkabıları ise kalın bacaklı çok kısa boylu kadınlar etmemeli. Bu bacak boyunuzun daha kısa görülmesine neden olan yanlış bir uygulamadır. Sizin bileklerinizi açık bırakacak, bileklerinizi olduğundan daha ince ve ayaklarınızı olduğundan daha uzun gösterecek ayakkabılara ihtiyacınız var! Bunun için bilekten kesen bilekten bağlamalı veya uzun ayakkabıları tercih etmek yerine ayak bileklerinizi açıkta bırakacak ayakkabılar tercih etmelisiniz. İnce bacaklar ise tam tersi olarak bilekten bağlamalı ayakkabıları zarif bir şekilde taşıyabilirler. Sizde ayakkabı tercihlerinde cesur olarak modayı yakından takip edebilirsiniz!