Minimal Ürünler İle Makyaj Çantası Oluşturalım

Günümüzde sosyal medyayı aktif şekilde kullanan birçok ünlü isim birbirinden farklı güzellik, bakım, makyaj ürünlerini öneriyorlar. Fakat bunların hepsini almaya hem bütçemiz yetmiyor hem de bu kadar kalabalık ürüne gerek var mı diye düşünüyor insan. İşte bu noktada minimalizm akımı devreye giriyor! Gerçekten ihtiyacınız olan, günlük olarak makyajınızı yapabileceğiniz minimal ürünleri bir makyaj çantasında toplayalım istedik. Sizde fazla fazla ürünü depo yapmak istemiyorsanız veya bu kalabalıktan hoşlanmıyorsanız minimal makyaj koleksiyonunda olması gereken temel ürünlerden bahsedelim istedik, keyifli okumalar..

Ten Makyajı Ürünleri

Eğer ten makyajı yapmaktan hoşlanıyorsanız edinmeniz gereken ilk ürün fondöten, BB Krem veya CC Krem olmalı. Bu ürünlerden birini cildinize uygun olarak tercih edebilirsiniz. Eğer cildinizi daha fazla kapatmak, daha kusursuz bir görünüm yaratmak istiyorsanız fondöten, eğer günlük olarak parmaklarınızla bile uygulayabileceğiniz cilt eşitsizliklerini hafif bir şekilde gidermek istiyorsanız BB krem veya sadece renk eşitsizliklerini kırmızılıkları nötrleyen CC kremi tercih edebilirsiniz. Tercih size kalmış. Bu üç üründen birini makyaj çantası ekleyerek minimal makyaj çantası oluşturmaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan diğer bir ürün ise herhangi bir göz farı paleti. Günlük olarak nasıl makyajlardan hoşlanıyorsanız o tarz bir göz makyaj paleti edinebilirsiniz. Ama size önerimiz içerisinde bej, toprak tonlarının bulunduğu temel bir paletten yana olacak. Diğer bir edinmeniz gereken ürün kaş ürünü. Kaşlarınızı doldurmaktan hoşlanıyorsanız kaşlarınızın rengine yakın küllü tonlarda bir kaş farı edinerek işe başlayabilirsiniz. Fırça tercihinizde ise bir adet pudra fırçası ( aynı zamanda bunu allık fırçası olarak da kullanabilirsiniz), 2 3 adet far karıştırma fırçası yeterli olacaktır.

Ruj tercihinde ise her gün her an kullanmak için günlük tonlarda dudak rengine yakın gül kurusu tonlarındaki rujları tercih edebilirsiniz. İşte minimal makyaj koleksiyonunuz hazır! Eğer cildiniz ekstra yağlanıyor ve gün içinde parlamaya neden oluyorsa makyaj koleksiyonunuza 1 adet pudra eklemenizde hiçbir sakınca yok! Bu pudrayı dilerseniz pudranın kendi pufu yardımıyla, dilerseniz bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. İşte fazla fazla ürüne gerek kalmadan günlük makyajınızı rahatça yapabileceğiniz minimal makyaj koleksiyonuz hazır!