Minimal ve Pratik Makyaj İçin 2 Öneri

Çalışan kadınlar ve anneler başta olmak üzere birçoğumuzun makyaja ayıracak uzun uzun saatleri olmuyor maalesef.. YouTube videolarında saatlerce makyaj videolarını izlemek bizi tatmin etse de makyaja en fazla 10 15 dakikamızı ayırıp yapabiliyoruz.. Peki minimal, iyi gözüken ve pratik makyaj için neler yapabiliriz? Yazımızda pratik bir şekilde makyajınızı 5 – 10 dakika içinde bitirebilmeniz için önerilerde bulunduk, keyifli okumalar..

Makyaj Süngeri

Makyaj süngeri şüphesiz makyaja ayırdığımız vaktin çoğunu azalttı ve pratik bir şekilde makyaj yapmamıza olanak sağladı. Biz bu önerimizde size makyaj süngerini nasıl daha aktif kullanabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Makyaj süngerinin birçok farklı kısmı vardır. Örneğin büyük kesik tarafı ile ten ürünlerinizi uygulayabilirsiniz, fakat makyaj süngerini daha aktif bir şekilde kullanarak fırça hatta başka aletler kullanmadan tüm ten makyajınızı yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Makyaj süngerinin kesik uçlu kısmı ile BB, CC krem veya fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Ardından krem allık ile allığınızı uygulayabilirsiniz ve bu da fırça ihtiyaç duymamanız anlamına geliyor. Başka bir kısmı ile sıvı, likit aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinizin üzerine, burun üzerine ve dudak üstünde uygulayabilirsiniz. Bu da yetmez! Krem bronzer gibi ürünleri de makyaj süngerinin kirletmediğiniz bir başka ucu ile uygulayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi dakikalar içinde ten makyajınızı yapmış oluyorsunuz. Üstelik başka bir makyaj aplikatörü kullanmadan! Bu da size çok fazla vakit kazandıracaktır..

Göz Kalemleri

Bir diğer öneri ise göz kalemlerini aktif şekilde kullanmaktan yana. Göz kalemlerinizi sadece göz içinizde çekmekle kalmayıp bir fırçaya göz kaleminizi sürerek eyeliner gibi kullanabilirsiniz veya tek başına far gibi de uygulayabilirsiniz. Makyaj artistlerinin birçoğu göz kalemini dağıtarak buğulu göz makyajları yapmayı farlar ile uğraşmaya tercih ediyor.. Sizde buğulu, kolay bir göz makyajı yapmak istiyorsanız uygulamanız gereken adımlar çok kolay! Göz kapağında baz olarak kapatıcı uygulayın bu kaygan bir zemin olmasını sağlayacak ve göz kaleminin daha iyi dağıtılmasına yardımcı olacak. Ardından göz kalemini gelişi güzel bir şekilde göz kapaklarınıza uygulayın parmaklarınız ile dağıtmayı deneyin. Parmaklarınızın ısısı ile kalem daha iyi da dağılacaktır. Parmaklarınız ile dağıttığımız kalemin daha degradeli ve bütün bir geçişe sahip olması için kirpik diplerine tekrar göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu gözlerinizin daha açık görünmesine ve daha buğulu görünmesine yardımcı olacaktır. Tek bir kalem ile göz içinize kalem uygulayabilir, göz kalemini eyeliner olarak kullanabilir ve hatta far gibi kullanarak buğulu bir göz makyajı yapabilirsiniz. Bu da size zamandan tasarruf sağlayacak ve tek bir kalem ile göz makyajınızı tamamlamanıza imkan sağlayacak bir başka yöntem!