Moda endüstrisinin kurallarına göre 162 cm altı ufak tefek kadınlar minyon olarak kabul edilir. Bir minyon olarak giyinmek o kadar da zor değildir. Sadece dikkat edilmesi gerek birkaç nokta vardır. Uzun boylu görünmek istediğinizde, kolayca uzun bir insan olduğunuz yanılsamasını yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun kıyafet seçimi ve ufak dokunuşlar. Çoğu minyon kadın daha uzun ve daha zayıf görünmek isteyecektir. Bunun için minyon kadınların uyması gereken 5 moda kuralı şartlarına sadık kalmalısınız.

1. Üçte iki, üçte bir kuralını benimseyin. Yani, bedeninizi orta çizgiden ayıran kıyafetler giymeyin. Bunun yerine, bedeninizin üçte ikisini ve ya üçte birini kaplayan gömlekleri giyin. Yüksek belli etek ve pantolon giymek de yine boyunuzu uzun gösterecek.

2. V yakalı üstler giyin. V yakalı üstler, minyon kadınlar için harika boy uzatır. Gömlek giymek de bu anlamda iyi bir seçim olur.

3. Tek renkli ya da en fazla iki renkli kıyafetler giyin. Çok fazla farklı renk ve desenli kıyafetler giymekten kaçının. Pantolonunuzla aynı renkte bir kemer giyin çünkü farklı renk kemer bedeninizi iki ayrı parça halinde ve dolayısıyla sizi daha kısa gösterir.

4. Dikey çizgili kıyafetler giyin. Dikey çizgiler, boyunuzu uzun gösterir. Pantolonunuz dikey çizgilere sahipse bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar.

5. Minyon kadınların uyması gereken 5 moda kuralı şartlarının en bilineni topuklu ayakkabı giymek. Bu, boyunuzu uzatmak için en kolay yoldur. Bu kurallar, kısa boylu olan veya görünüşlerinde daha uzun ya da daha zayıf görünmek isteyenler küçük hilelerdir. Genel olarak amaç, alt bedenin daha uzun görünmesini sağlamaktır. Daha genel olarak şunlar da unutulmamalıdır: yüzünüzle orantılı olan gözlük ve güneş gözlüğü seçmek, uygun kıyafetler bulamazsanız, iyi bir terzi bulmak ve fiziğinize uygun bir çanta seçmek. Büyük çantalar minyon kadınlar için iyi bir seçim değildir.