Ünlü modellerin günlük hayatta pek de makyaj tercih etmediklerini mutlaka görmüşsünüzdür. Özellikle ‘casting’ ajansalara giderken yüzlerinde neredeyse ‘sıfır’ makyaj bulunan modellerin  yüzlerinin sağlıklı ve canlı görünmesinin sırrı ne sizce? İşte günlük hayatta makyajsız bile olsalar magazin habercilerinden kaçmadan, rahatlıkla bin bir poz veren modellerin minik makyaj sırları;

Yüzün Çerçevesi ‘Kaşlar’

Ünlü modellerin yüzünde sıfır makyaj bile olsa kaşlarının her daim derli toplu, taranmış ve şekilli olduğunu fark etmişsinizdir. Kaşlar yüzün çerçevesidir. Yüzün yorgun veya canlı görünmesinin en büyük etkenlerinden biri de kaş yapısıdır. İster makyaj yapın ister yapmayın yüz şeklinize uygun kaş modelini aramaktan vazgeçmeyin. Bunun için kaş tasarımcılarından ve bilinçli güzellik merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Her daim kaşlarınızı temiz bir maskara fırçası ile yukarı doğru tarayın. Bu bakışlarınızı daha taze ve dinç gösterecektir. Eğer vaktiniz varsa şeffaf bir kaş jeli ile kaşlarınızı sabitleyebilir, gün içinde birbirine karışmalarını ve düşmelerini engelleyebilirsiniz.

Bakımlı,Canlı Dudaklar

Kuru, renksiz, solgun ve çatlak dudaklar sizi her daim daha yorgun ve bakımsız gösterecektir. Bunu önlemek için gün aşırı dudak peelingi yapabilirsiniz. Bir miktar şeker ve zeytinyağını karıştırarak dudağınızı ovalayın.Bu yöntem ile hem dudağınızdaki ölü derilerden kurtulabilir hem de kan akışını hızlandırarak doğal renkli dudaklara kavuşabilirsiniz. Ardından renkli bir lip balm uygulayarak dudak bakımınızı sonlandırabilirsiniz. Süper modeller günlük hayatta koyu-mat rujlardan ziyade parlatıcı ve dudak rengi rujları tercih ediyor. Sen de onlardan ilham alabilirsin.

Kusursuz Değil Rengi Eşitlenmiş Bir Cilt

Ünlü modeller günlük hayatta podyumda kullandıkları gibi örtücü-kalın fondötenler yerine bb, cc krem gibi ürünleri tercih ediyor. Burada amaç yüzünüzdeki tüm kusurları kapatmak değil. Sadece hafif bi renk eşitliği sağlayarak daha canlı görünmek. İnce ve parlak bb,cc krem tarzı ürünler günlük kullanım için idealdir. Bu şekilde hem cildinizi yormamış hem de çok makyajlı görünmeden canlılığı yakalamış olacaksınız.