Modern Gelinler İçin Saç Modeli Önerileri

Klişeden uzak, sade, zarif ve bir o kadar da farklı bir düğün yapmak istiyorsanız elbette hem gelinliğiniz hem de düğününüzde yapacağınız saç modeli size özel ve biricik olmalı. Hal böyle olunca kuaförlerde yapılan büyük, kabarık, dalgalı topuzlardan ziyade saçlarınızı daha Elegant ve daha şık gösterecek farklı modeller arıyor olabilirsiniz. O halde doğru yerdesiniz. Yazımızda sizi olduğunuzdan daha şık ve zarif gösterecek düğün konseptine uygun farklı saç modellerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Basit Ama Şık Modeller

Çoğu zaman gelinliğin gösterişi ile birlikte gösterişli bir saç ve makyaj yapıldığında ortaya şık bir görüntüden ziyade demode bir görüntü çıkabilir. Eğer siz de böyle düşünenlerdenseniz saç modelinizi evde yapmaya ne dersiniz? Oldukça basit bir saç modeli olan bahsedeceğimiz saç modelinde ihtiyacınız olan tek şey sadece bir krepe tarağı, 1 adet saç spreyi ve bolca tel toka. Hazırsanız başlıyoruz. Saçlarınızı isterseniz ortadan ikiye, isterseniz sağdan veya soldan olacak şekilde ikiye ayırın. Saçlarınızı sağa ve sola spreyleyerek iyice tarayarak yatırmaya başlayın. Arkada kalan saçlarınızı daha ince ve daha sabit kalması için bolca köpükleyebilirsiniz. Saçlarınızı kendi etrafında döndürdükten sonra ensenizde sımsıkı bir topuz yapın. Topuzunuzun bozulmaması ve daha muntazam görünmesi için saçlarınızı kendi etrafında çevirirken oldukça dikkatli olun. Özellikle kısa saçlara sahipseniz bu modelde saçlarınızın telleri aralardan çıkabilir. Bunun önüne geçmek için jöle gibi sabitleyici bir madde de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı ensenizde kendi etrafında çevirip sabitledikten sonra sıra geldi aksesuara. Saçlarınızı sağdan ve soldan ayırdıysanız işlemeli, boncuk detaylı veya ince detaylı bir saç tokası yardımı ile süsleyebilirsiniz. Bu saçlarınızın oldukça zarif, sade fakat bir o kadar da farklı görülmesine yardımcı olacak.

Son zamanlarda en popüler trendlerden biri de saç tokaları ve örgüler..

Peki saç tokalarını zarif bir saç modelinde nasıl kullanabilirsiniz?

Bunun için yine evde kendi yapabileceğiniz saç modelinden bahsedelim. Saçlarınızı güzel bir şekilde krepeledikten ve hafif bir doku kazandırdıktan sonra hafif bombe olacak şekilde ensenizin biraz üst kısmında toplayın. Bolca tel toka yardımı ile saçlarınızı sabitledikten sonra saç tarağınızı topuzunuzun tam ortasından geçirin. İşte bu kadar kolay. Ensenizin biraz daha yukarısında bulunan bu saç modeli hem boynunuzun güzelliğini ön plana çıkartacak hem de arkada görünen saç tokası yardımıyla özellikle sırt dekolteli gelinlikler de harika bir kombinasyon sağlayacak. Bu tarz saç modellerinde en büyük avantajınız şüphesiz bolca takı kullanabiliyor olmanız. Çünkü saç modeliniz hem küpenizin hem de zarif boynunuzun görülmesine izin verdiğinden dolayı kolye modellerinde tercih edebilirsiniz. Bu modeller özellikle sırt dekoltesine sahip gelinliklerde harika duruyor. Siz de farklı ve elegant bir tercih yapmak istiyorsanız saçlarınızı kuaföre emanet etmeden kendi evinizin konforunda basit, şık ama etkili saç modellerini tercih edebilirsiniz.