Mutfak Dekorasyonunu Yenilemeniz İçin Öneriler

Mutfak dekorasyonundan sıkıldıysanız bu yazı tam sizlik! Ufak tefek değişiklikler ile mutfağınıza yeni bir hava katabilirsiniz. Daha modern, etnik ve bahara uygun bir mutfak yaratmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz, keyifli okumalar..

  • Mutfaklarda floresan lambalar yerine eskitme tarzı sarkıt avizelerden ve lambalardan faydalanabilirsiniz! Özellikle günümüzde çok farklı ampul modelleri de bulunuyor. Bu ampulleri dilerseniz tek başına, dilerseniz avizelerin içine ekleyerek kullanabilirsiniz. Böylece mutfağınızın aydınlatma stillerini değiştirmiş olacaksınız.
  • Mutfağınızda koyu renkler hakim ise beyaza boyalı ahşap zeminleri tercih edebilirsiniz. Yaz ve bahar aylarını anımsatan tıpkı mutfağınızı kır evine çevirecek önemli bir ayrıntıdır zeminler.. Ayrıca beyaz renge her türlü mobilya, her türlü aksesuar yakışacağı için mutfağınızı değiştirmek ve baştan yaratmak çok daha kolay olacaktır.
  • Diğer bir dekorasyon önerisi ise mutfak dolaplarının kulplarını değiştirmeniz olacak. Mutfak dolaplarının kulplarını değiştirmeniz mutfağınıza anında ayrı bir hava katacağı gibi aynı zamanda çok ekonomik ve pratik bir yöntem olacaktır. Mutfak kulplarını siyah mat bir malzemeyle değiştirdiğinizde daha etnik ve bohem bir tarz yakalamış olursunuz.
  • Halılarda ise kilim, el dokuması gibi etnik halıları tercih edebilirsiniz. Bu mutfağınızın daha bohem daha vintage ve retro durmasına yardımcı olacaktır.
  • Ahşap tezgahlar ise eski dönemleri hatırlatan ama aynı zamanda günümüz modasına göndermede bulunan harika detaylardır. Eğer tezgahınızı değiştirme gibi bir düşünceniz var ise mutlaka ahşap tezgah modellerine göz atmanızı öneririz .
  • Sıra geldi aksesuarlara. Mutfağınızda mutlaka bolca çiçek bulundurmayı ihmal etmeyin. Çiçek bulunduğu her ortamı güzelleştirir, ferahlatır ve baharı anımsatır. Bu yüzden mutfak dekorasyonu değiştirmenin en etkili yollarından biride mutfağınızda çiçek kullanmaktır.
  • Eğer aksesuar olarak çiçek kullanmak size yetmiyorsa mutfak perdelerinizi de çiçekli desenlerden tercih edebilirsiniz..
  • Kim demiş mutfaklarda çerçeve fotoğraflar olmaz diye! Günümüzde artık çerçeve kombinleri göz dolduruyor. Siz de mutfağınızı istediğiniz çerçeve kombinlerini yaparak birbiri ardına sıralayabilirsiniz. Bu mutfağınızın daha özenli ve şık görünmesine yardımcı olacaktır.