Sıradan parçaları bazı insanların üstünde tasarım kıyafetler gibi gördüğümüz olur kimi zaman.. Aynı elbiseyi , aynı pantolonu giysek de bizim üzerimizde o kişide durduğu gibi durmaz. Halbuki aynı parçaları birleştirmişiszidir.. Peki onu stil sahibi yapan nedir? Bu yazımızda stil sahibi olmanın incelikleri ne konuşacağız.

Öncelikle stil sahibi olmak için ciddi bütçelere ihtiyacınız olduğunu aklınızdan çıkartın. Önemli olan sizin kişiliğinizden, düşüncenizden bir parçayı kombinizin arasına sıkıştırıyor olabilmeniz. Bu çok uygun fiyatlı bir gömlek bir bluz veya bir pantolon kombini ile de elde edilebilir. Stil sahibi olmanın can alıcı en önemli noktası kişisel aksesuarlara sahip olmanızdır. Standart kombini herkes yapabilir, hatta vitrin camında manken üzerinde kombinlenmiş olan her şeyi alıp üzerine giyebilir. Fakat bu kişiyi stil sahibi yapmaz, aksine milyonların içinde sıradan bir insan haline getirir. Fakat sizin yıllardır kullandığınız bir fular, annenizden kalan bir takı, eskici bir dükkandan aldığımız çanta.. Bunların hepsi sizin stil sahibi olmanıza yardımcı olacak temel şeyler aslında.

Denemekten korkmayın

Moda cesareti sever, siz de cesur olmaktan korkmayın. Dolabınızda bir türlü kombinleyemediğiniz parçaları yarın bir arada kullanmaya ne dersiniz? Kulağa ilk başta korkutucu gelebilir. Örneğin kareli pantolonunuzla çizgili bluzünüzü kombinlemek nasıl bir fikir? Çoğu insanın asla yapmayacağı şeyleri yaparak stil sahibi olan kadınlara ve erkeklere gıpta ile bakıyoruz. İşte onlar tam da bu noktada sıradanlıktan kurtulup sıyrılıyor. İnsanların ne düşündüğünü önemsemeden renkleri desenleri bir arada kullanarak kendi stillerini oluşturuyorlar bizde onlara imrenerek bakıyoruz.

Aslında bu bizim de yapabileceğimiz bir şey sadece biraz cesur olmak ve renklerle iyi anlaşmak önemli. Renklerin insan psikolojisinde farklı anlamları vardır. Kendinizi iyi hissettiren renk size aslında en yakışan renktir. Hiç bu açıdan baktınız mı? İçinde kendinizi iyi hissettiğiniz kişiliğinizden bir parça bulduğunuz kombinler sizin için en doğru kombinlerdir. Bu kombinlerden vazgeçmeyerek üstüne kişisel aksesuarları eklediğinizde tebrikler sizde artık stil sahibi birisiniz!