Nude Tonlarda Rujlar İçin Seçim Önerileri

90’ların modası geri döndü diyebilirim. Günümüzde nude tonlara sahip rujlar tekrardan moda olmaya başladı. Bu moda için herkese göre üretilmiş tonlar mevcut, ancak palyaçoya benzemeden cildinize uygun ruju bulmak her zaman sanıldığı kadar kolay değildir. Tüm tonların aynı etkiyi yaratmayacağını hatırlatmakta fayda var. Aslında size uyan bir ton bulduğunuzda bu farkı anlayacaksınız kendinizdeki ciddi değişimi fark edeceksiniz.  İşte cildiniz için doğru tonda ruj seçiminin püf noktaları.

Açık tenli iseniz: Böyle bir cilde sahipseniz cildinize mükemmel şekilde uyan nude tonlarından kaçınmanız gerekiyor. Bu durum sizi olduğunuzdan daha solgun ve cansız gösterecektir. Daha çok gül bej karışımı renklere yönelmeniz gerekiyor. Deneyin cildinizin daha parlak ve canlı durduğunu göreceksiniz.

Cilt tonunuz orta ise: Cilt tonunuzdan daha açık veya daha koyu bir tonda ruj deneyin. Soğuk tonları ön plana çıkarmak aradığımız sonucu verecektir. Dudak rengimizin cilt rengimize göre öne çıkması gerekiyor. Daha zayıf tonlarda cildinizden daha koyu tonlarda rujlara yönelmelisiniz.

Esmer tenliyseniz: İster sıcak ister soğuk tonlara yönelin göz önünde bulundurmanız gereken kahve tonlarına bakmanız olacaktır. Mocha tonlarını içeren rujlar teninizi çok güzel açacaktır. 90’larda moda olan çikolata tonlarının bizi tekrardan o günlere götüreceği kesin.

Moda ne olursa olsun siz kendine yakışanı bulmaya çalışın. Size uygun ürünü bulana kadar pes etmeyin.