Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

22 Aralık 21 Ocak tarihinde doğanların burç grubu oğlaktır. Oğlak burcu erkeği tıpkı oğlak burcu kadını gibi idealist ve inatçıdır. Bu yüzden iki oğlağın anlaşması oldukça zor olacaktır.. Bunların yanı sıra oğlak burcu kadınlarına göre ikna edilmesi daha kolaydır. Aşk hayatlarında sempatik, sevecen ve merhametli olmayı tercih ederler. Fakat eğer bir konuda üzerlerinde baskı kurulmaya ve zorlanmaya kalkışılırsa o zaman oğlak burcu erkeği agresif ve sinirli olacaktır..

Üzerinde baskı kurulmasına, emir verilmesine tahammül edemez. Kararlarını özgür iradesiyle vermeyi tercih eder. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinde tutucu ve seçicidir. Her insanı kolay kolay hayatına almazlar. Hayatında olan arkadaşlarını yönetmekten ve onların yanlışa düşmesini engellemekten de çekinmezler..

Samimi bir burçtur. Oğlak burcu erkeklerinde kolay kolay yalan aldatma ve ihanet görülmez. İyi bir eş ve iyi bir baba olurlar. Aile hayatında sakin, tedbirli, tutucu ve güven verici tavırları vardır. Her zaman kendilerini geliştirmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi severler. Bu yüzden iş hayatlarında da oldukça başarılıdırlar. Oğlak burcu erkekleri kariyer yapmayı, para kazanmayı ve gücünü göstermeyi çok severler. Çevresi tarafından başarıları ile anılmayı, saygı duyulmalı beklerler. Saygı onlar için olmazsa olmazdır. Başarılarının takdir edilmesi gurularını okşar ve onların yeni başarılara teşvik eder.