Sabah erken saatlerde kalkmak ve uzun saatler ders çalışmak bazen can sıkıcı olabiliyor.. Hatta bazen motivasyonumuzu kaybedebiliyoruz. Peki ama okulların yeni açıldığı son zamanlarda motivasyonunuzu nasıl koruyabiliriz? İşte basit ama etkili bir kaç ipucu;

Mutlu Eden Minik Eşyalar

Eminiz ki kırtasiye malzemelerini seven çok fazla kişi var. Aslında renkli ve eğlenceli kırtasiye malzemeleri sizi okula motive etmek için en etkili yöntemlerden biri. Eğer bu sizi motive edecekse renkli postitler fosforlu kalemler, şirin silgiler ve güzel defterler edinebilirsiniz. Bunlar hem ders çalışmanıza yardımcı olacak hem de okula gitmek için ufak da olsa bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Güzel Bir Müzik Listesi

Eğer okul yolunuz uzunsa veya gün içinde çok fazla sıkılıyorsanız sizin ihtiyacımız olan şey güzel bir müzik listesi. yanınıza MP3 müzik çalarınızı alın ve içine güzel müzikler atın. Bunlar sizi depresif ruh haline sokacak müzikler olmasın, sizi motive edecek, eğlenceli, güzel anıları hatırlatacak ve zihninizi dinlendirecek her tür müzik olabilir. Müzik ruhun gıdasıdır, ruhunuzu dinlendirin, güzel bir müzik ile her zaman bir şeyler için daha hızlı motive olabileceğinizi unutmayın.

Samimi Arkadaşlıklar

Kasvetli ve sıkıcı bulduğunuz bir yer varsa orada gerçek dostuklar yok demektir.Bulunduğunuz ortamda kafa dengi arkadaşlar bulunursanız eminiz ki okul sizin için bir işkence yerinden çıkıp adeta huzur bulduğunuz, eğlendiniz neşeli bir yere dönüşecektir. Fakat elbette bu arkadaşlık ilişkilerini abartmamanızda ve ilişkilerinizi normal seviyede tutmanız da fayda var. Aksi halde derslerinize aksatabilir ve çalışma düzeninizi bile bozabilirsiniz.