Günümüzün yarısı okulda geçiyor ve okulda ne zaman neye ihtiyacımız olacağı da çoğu zaman bilinmiyor. Her an her şey olabilir düşüncesiyle bir dünya malzemeyi çantamızda taşımak ta anlamsız. İşte az ama öz sizi, birçok durumdan kurtaracak acil durum çantası;

Tehlikeli Olaylara Karşı

Aslında sadece öğrenciler değil her insanın yanında yara bandı, temiz bir sargı bezi taşıması gerekir .Fakat bu öğrencilik hayatında daha da önemli olabiliyor. Siz iyisi mi yanınızdan yara bandını ve temiz bir bezi eksik etmeyin. Ayrıca küçük bir çatal iğne de ekleyin çantanıza, bazen hayat kurtarıcı olabilir. Ne zaman neyin başımıza geleceği belli olmaz.

Özel Günler İçin

Regl olmaya başladığınız ilk dönemler regliniz düzensiz olabilir ve hangi gün olacağını tahmin edemeyebilirsiniz. Hatta kimi zaman heyecandan ve stresten regliniz erkenden de olabilir. Bunun için yanınıza ped almayı ihmal etmeyin. Ayrıca genital bölge hijyeni için özel olarak üretilmiş ıslak mendile benzer antibakteriyel mendillerden faydalanabilirsiniz. Aynı yanınızda akıntının olmasına karşı çantanızda 1-2 adet günlük bir ped de taşıyabilirsiniz.

Seyahat Boyu Ürünler

Yanınızda taşıyacağınız en önemli ürünlerin başında sıvı sabun geliyor. küçük bir kaba doldurulmuş sıvı sabun gün içinde bakterilerden korunmanız için size yardımcı olacaktır. Ayrıca küçük bir boy diş macunu ve diş fırçasını da yanınızda taşıyarak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Eğer çok daha titizleniyorsanız antibakteriyel jeli de yanınıza alarak gün boyu koruma sağlayabilirsiniz.