Bazen aradığımız kişisel eşyaları hazır olarak bulamayabiliriz. İhtiyacınızda yönelik ürünleri elimizdeki farklı ürünlerle birleştirerek ve yaratıcılığımızı konuşturarak neden kendimiz yapmayalım ki? İşte bu yazıda size fikir olması için birkaç kendin yap önerisinden bahsettik;

Gevrek Kutularından Dosya Tutucu

Bu proje için ihtiyacınız olan tek şey uzun gevrek kutularına benzer yiyecek ambalajları. Bu ambalajları görseldeki gibi başı üçgen şeklinde keserek içine dosyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Dışını istediğiniz renkte istediğiniz desende kaplayarak hem odanıza farklı, renkli bir görünüm katabilir hem de evdeki boş kutuları değerlendirerek bir geri dönüşüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kutuları istediğiniz kadar kesip yan yana yapıştıracak farklı dersler için notları bir arada bulundurabilirsiniz.

Silgili Tahta Kalemleri

Okul tahtaları için kullanılan tahta kalemlerinin silmek için sınıflarda her zaman bir silgi karmaşası olur. Yanınızda hem tahta kalemi hem de ayrıca silgi taşımak yerine bunu pratik bir şekilde çözelim istedik. İhtiyacınız olan tek şey bir tahta kalemi ve ponpon yapmak için biraz ip. Şekilde gördüğünüz gibi ponponu ipten kolay bir şekilde yapabilirsiniz tek yapmanız gereken elinizde ipli sarıp ortasına bir düğüm atıp etrafını makasla kesmek. Ardından yaptığınızı ponponlu tahta kaleminin arkasına silikon yardımı ile yapıştırmak. Böylece ponpon ile silginiz de hazır olacak ikisi bir arada hem kalem hem silginiz hazır!