Bu yazımızı nispeten daha küçük yaşta okuyucularımız için derlemek istedik. Eğer yaşınız ilkokul ve ortaokula gidecek yaşta ise gereksiz ve ağır uygulamalar yapmak yerine bu yazıdan faydalanabilirsiniz, keyifli okumalar.

Temiz ve Bakımlı Olmak

Bakımlı ve güzel görünmek için sadece makyaja ihtiyacınız yok elbette. Yaşınıza uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirdiğinizde ve bir temizleyici ile temizlediğinizde cildinizde akne oluşumunu önlemiş olursunuz. Henüz yaşınız küçük olduğundan cilt tipinizi belirlemekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bunun için bir dermatoloğa gitmenizde fayda var, çok fazla ürün kullanmanıza gerek yok zaten cildiniz hali hazırda taze ve genç iken içeriği temiz ve yeterli miktarda ürün kullanarak cilt temizliğinizi sağlayabilirsiniz. Cilt bakımınız için de dermatologların önerdiği hafif formüllü bir krem kullanabilirsiniz, bu ihtiyacınız olan bakımı zaten gün boyu size sağlayacaktır.

Okulda Güzel Görünmek İçin

Ne olursa olsun büyüklerinize özenip biraz daha bakımlı ve güzel görünmek istiyorsanız cildinize makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine yüzünüze biraz daha renk gelsin istiyorsanız renkli dudak koruyucularından faydalanabilirsiniz. Dudak koruyucuları hem dudaklarınıza bakım yapacak hem de verdiği hafif renk ile yüzünüze ışıltı katacaktır. Bunun haricinde özel günlerinizde dilerseniz kirpik kıvırıcı ile kıvırdığınız kirpiklerinize şeffaf bir maskara uygulayarak taze bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kendinizi Daha İyi Hissetmek İçin

Daha bakımlı ve güzel görünmek için sprey formda deodorantları gün içinde yanınızda taşıyarak tazeleyebilirsiniz. Tırnaklarınız için şeffaf bir cila kullanabilirsiniz. El ve tırnak bakım kremi ile elinizi nemlendirdikten sonra eminiz ki gereken bakımı sağlamış olacaksınız.